Giant

Krakowski biurowiec przejęty przez amerykański fundusz

Siedziba Nokia Siemens Networks w Krakowie, fot. Maciej Janiec, www.flickr.com
Siedziba Nokia Siemens Networks w Krakowie, fot. Maciej Janiec, www.flickr.com
Fundusz inwestycyjny CPA®:17 – Global zarządzany przez amerykańską spółkę W.P. Carey zakończył transakcję sprzedaży i leasingu zwrotnego ze spółką Nokia Solutions and Networks.

Firma na 10 lat wynajęła biurowiec zlokalizowany w Krakowie przy ul. Bobrzyńskiego. Wartość transakcji wynosi 9,7 mln euro.

 

W obiekcie oferującym 4961 mkw., wybudowanym w 2003 r. znajdzie się centrum badań i rozwoju. Ok. 300 inżynierów będzie w nim współpracowało z oddziałem Nokii ds. infrastruktury sieciowo-telekomunikacyjnej.

 

W oficjalnym komunikacie na stronie internetowej W.P. Carey poinformowało, że na wynajem powierzchni w Krakowie ogromny wpływ miała wielkość i pozycja Krakowa w Europie Środkowo-Wschodniej, który określany jest mianem "Doliny Krzemowej Europy Wschodniej" - "Eastern Europe's Silicon Valley". Fundusz kierował się także możliwościami uzyskania wsparcia od miasta, a także licznymi, zlokalizowanymi w Krakowie siedzibami międzynarodowych przedsiębiorstw, takich jak: Google, GE, Hitachi i IBM.

 

Notowana na nowojorskiej giełgdzie Nokia dysponuje papierami wartościowymi o kapitalizacji rynkowej równej 20 mld euro. Agencje S&P i Moody's nadają jej ocenę "BB / Positive Outlook" ("perspektywa pozytywna").

 

Spółka W. P. Carey obecna jest w Europie od 1998 r. Zainwestowała tu ok. 3 mld euro, a podpisana umowa jest już drugą w tym roku transakcją firmy zawartą w Polsce - w kwietniu W. P. Carey przejęło siedzibę Banku Pekao w Warszawie za 115 mln euro.


0.0
Tagi: Kraków
Napisz pierwszy komentarz