Giant

EKO Plac Małachowskiego przejęty przez Kulczyka

Zrewitalizowana kamienica Hrabiego Raczyńskiego
Budynek łącznie oferuje 13 064 mkw. powierzchni biurowych
Kulczyk Silverstein Properties przejął zrewitalizowaną, ponad stuletnią kamienicę Hrabiego Raczyńskiego przy placu Małachowskiego w Warszawie. Nieruchomość została zakupiona od HOCHTIEF Development Poland.

Kompleksowa modernizacja kamienicy przeprowadzona przez firmę HOCHTIEF Development Poland przy ścisłej współpracy ze Stołecznym Konserwatorem Zabytków pozwoliła na stworzenie obiektu oferującego nowoczesną powierzchnię klasy A. Ponadto inwestycja została rozbudowana, dzięki czemu budynek łącznie oferuje 13 064 mkw. biur, a także 1368 mkw. przeznaczonych na funkcję usługowo-handlową oraz gastronomiczną. Do dyspozycji najemców Placu Małachowskiego jest 100 miejsc postojowych zlokalizowanych w dwupoziomowym garażu podziemnym. W czerwcu 2013 roku projekt został precertyfikowany w systemie BREEAM z przewidywaną oceną Very Good. Na uwagę zasługuje fakt przywrócenia na parterze historycznych przeszklonych witryn okiennych.

 

Jesteśmy dumni, że ta perła architektury – jaką niewątpliwie jest nieruchomość Plac Małachowskiego – nabrała należnego sobie blasku. Ten projekt pokazuje, jak doskonale można łączyć tradycję z nowoczesnością. Jesteśmy przekonani, że jest to obecnie jeden z najpiękniejszych i najbardziej kameralnych projektów biurowych w stolicy – mówi Piotr Krawczyński, dyrektor zarządzający i członek zarządu Kulczyk Silverstein Properties.

 

Rewitalizacja inwestycji obejmuje także sąsiadującą z kamienicą przestrzeń publiczną. Na 2016 rok planowane jest zakończenie gruntownej rewitalizacji placu Małachowskiego przez koalicję, w której znaleźli się przedstawiciele inwestora, Urzędu Dzielnicy Śródmieście, Państwowego Muzeum Etnograficznego w Warszawie, Parafii Ewangelicko-Augsburskiej Świętej Trójcy i Zachęty – Narodowej Galerii Sztuki.

 

Kulczyk Silverstein Properties (KSP) jest międzynarodową firmą inwestycyjną i deweloperską z siedzibą w Warszawie, będącą joint venture pomiędzy Kulczyk Real Estate Holding S.? r.l (KREH) i Silverstein Properties, Inc. (SPI). KSP powstało pod koniec 2010 roku i zajmuje się budowaniem i inwestowaniem w nieruchomości biurowe oraz handlowe w Europie Środkowej i Wschodniej. Akcjonariusze KSP w swoim portfolio posiadają łącznie ponad 3,25 milionów mkw. powierzchni komercyjnych, mieszkalnych i handlowych na terenie Stanów Zjednoczonych i Europy Środkowo-Wschodniej.

 

Silverstein Properties Inc. (SPI) z siedzibą w Nowym Jorku, jest firmą inwestującą, zarządzającą i budującą nieruchomości, prowadzoną przez Prezesa i Dyrektora Generalnego Larry’ego Silversteina. Obecne portfolio firmy obejmuje 850.000 mkw. nieruchomości komercyjnych i mieszkaniowych. SPI posiada $10 mld (USD) planowanych inwestycji, łącznie z trzema nowymi wieżowcami na terenie World Trade Center w Nowym Jorku i projektami Four Seasons w Nowym Jorku i Orlando.


0.0
Napisz pierwszy komentarz