Giant

EKO Eurocentrum Office Complex z kolejnymi najemcami

Eurocentrum Office Complex
Eurocentrum Office Complex
Do grona najemców warszawskiego biurowca, zlokalizowanego przy Alejach Jerozolimskich dołączyli nowi najemcy – firmy Mota Engil Central Europe SA oraz Fresenius Kabi Polska Sp. z o. o.

Specjalizująca się w budowie infrastruktury firma Mota Engil Central Europe SA wynajęła ok. 620 mkw. powierzchni biurowej na dwunastym piętrze budynku Beta. Spółka wprowadzi się do Eurocentrum Office Complex w styczniu 2015 r. W transakcji najmu firmę wspierała agencja doradcza Cushman & Wakefield.

 

Szukając nowego biura skupialiśmy się przede wszystkim na nowoczesnych i ekologicznych rozwiązaniach, jakie będą w nim wykorzystane, oraz dobrej lokalizacji. Istotny był też dla nas komfort i jakość powierzchni biurowych. I właśnie te wszystkie cechy udało nam się znaleźć w Eurocentrum – wyjaśnia Mota Engil Central Europe SA.

 

Niespełna rok później, w grudniu 2015 r. na jedenaste piętro budynku Beta, przeniesie się biuro polskiego oddziału Fresenius Kabi Polska Sp. z o. o. - międzynarodowego koncernu farmaceutycznego, zatrudniającego na świecie ponad 30 tys. pracowników. Firma zajmie biura o łącznej powierzchni ok. 1450 mkw. W zawieraniu transakcji Fresenius Kabi Polska Sp. z o. o. reprezentowała firma JLL.

 

Firma Fresenius Kabi poszukiwała dobrze skomunikowanego budynku biurowego z dostępem do środków transportu publicznego. Bardzo istotnym kryterium wyboru była również możliwość wynajęcia powierzchni w ramach jednego piętra, wysoki standard techniczny obiektu wraz z zastosowaniem ekologicznych rozwiązań oraz możliwość wyeksponowania logo najemcy na fasadzie zewnętrznej budynku. Warunki te spełnił kompleks biurowy Eurocentrum, którego dodatkowym atutem jest również zielone otoczenie, sprzyjające komfortowi pracy - komentuje Michał Lis, Dyrektor w Dziale Wynajmu Powierzchni Biurowych JLL.

 

Powstający w Warszawie Eurocentrum Office Complex będzie jednym z największych ekologicznych biurowców w stolicy. Docelowo zaoferuje on 69 186 mkw. powierzchni najmu, w tym 67 005 mkw. powierzchni biurowej. W czerwcu br. Grupa Capital Park zakończyła realizację pierwszej fazy inwestycji, na którą złożyły się dwa budynki - Beta i Gamma o łącznej powierzchni 42 337 mkw. Druga faza realizacji projektu obejmie piętnastokondygnacyjny budynek Delta o powierzchni najmu 27 241 mkw. Eurocentrum Office Complex powstaje w oparciu o zasady zrównoważonego budownictwa, potwierdzone precertyfikatem LEED CS Gold. Ekologiczne rozwiązania zastosowane w budynku takie jak m.in.: systemy wentylacji i klimatyzacji z maksymalnym odzyskiem ciepła, odbijająca światło membrana dachowa, czy też systemy inteligentnego sterowania instalacjami, pozwolą na optymalizację kosztów eksploatacyjnych.

 

Generalny wykonawca obiektu to firma ERBUD SA, autorem projektu jest pracownia PRC Architekci.


0.0
Napisz pierwszy komentarz