Giant

EKO Metropolitan w nowych rękach

Biurowiec Metropolitan
Biurowiec Metropolitan
Fundusz inwestycyjny Aberdeen Asset Management Deutschland AG sprzedał warszawski budynek biurowy Metropolitan. Nabywcą została firma Deutsche Asset & Wealth Management.

Przy zawieraniu transakcji sprzedającego reprezentowały firmy Cushman & Wakefield oraz JLL. Kwoty, za jaką biurowiec został sprzedany nie podano do publicznej wiadomości.

 

Biurowiec Metropolitan zlokalizowany jest przy Placu Piłsudskiego. W roku 2003 wybudowała go firma Hines według projektu Sir Normana Fostera. Budynek otrzymał wiele prestiżowych nagród, w tym nagrodę dla Najlepszego Budynku Biurowego, przyznaną na targach nieruchomości MIPIM w 2004 r. oraz RIBA Worldwide Award. W 2013 r. obiekt uzyskał certyfikat zrównoważonego budownictwa BREEAM na poziomie Very Good przy udziale firmy Cushman & Wakefield. Firma ta zarządza budynkiem od 2006 r.

 

Metropolitan to niezwykle atrakcyjny budynek, zapewniający stały i pewny dochód. Zawarta transakcja stanowi kolejny dowód na wysoką jakość naszych portfeli inwestycyjnych oraz ważny krok w procesie restrukturyzacji naszej działalności w kierunku nowych wyzwań - komentuje Bernd Bechheim, dyrektor działu zarządzania aktywami i transakcji na kontynent europejski w funduszu Aberdeen Asset Management Deutschland AG.

 

W budynku znajduje się 38 000 mkw. powierzchni najmu, w tym 33 560 mkw. powierzchni biurowej i 3655 mkw. powierzchni handlowo-usługowej, rozlokowanej na siedmiu kondygnacjach w trzech niezależnych i jednocześnie połączonych ze sobą częściach, z których każda wyposażona jest we własną recepcję. Obiekt posiada dwupoziomowy parking podziemny, wewnętrzny dziedziniec z kawiarniami, restauracjami i sklepami, a także patio z fontanną otoczoną dębami czerwonymi. Powierzchnię w biurowcu wynajmuje 45 firm i instytucji z sektora usług finansowych, prawnych, doradczych i nieruchomości.

 

Budynek Metropolitan może pochwalić się imponującym wskaźnikiem powierzchni wynajętej i z pewnością utrzyma przewagę konkurencyjną na warszawskim rynku. Jest to wyjątkowa transakcja w wyjątkowej lokalizacji Centralnego Obszaru Biznesu - mówi Soren Rodian Olsen, kierownik ds. inwestycji w nieruchomości biurowe i przemysłowo-magazynowe w Grupie Rynków Kapitałowych firmy Cushman & Wakefield w Polsce.


0.0
Tagi: Metropolitan
Napisz pierwszy komentarz