Proton Office

EKO Największa trójmiejska transakcja 2014

Centrum Biurowe Neptun
Arla Foods wynajęła 3500 mkw. w Centrum Biurowym Neptun w Gdańsku
Arla Foods zajmie 3500 mkw. powierzchni biurowej w Centrum Biurowym Nepun. Jest to największa transakcja, przeprowadzona na rynku biurowym w Trójmieście w 2014 r.

Do Centrum Biurowego Neptun Arla Foods wprowadzi się jeszcze w październiku b.r. Firmie, w zakresie doradztwa budowlanego, project management oraz negocjacji warunków najmu, doradzała agencja CBRE.

 

Jesteśmy dumni z możliwości współpracy z Arla Foods, jednej z największych i najszybciej rozwijającym się firm w Trójmieście. CB Neptun to najbardziej prestiżowy biurowiec w regionie, z łatwym dostępem do komunikacji miejskiej. Arla Foods zajmie w nim 4 kondygnacje i będzie największym jego najemcą, a elastyczne warunki najmu gwarantują firmie możliwość dalszej ekspansji w ramach tego samego budynku. Jesteśmy przekonani, że zarówno pracownicy, jak i klienci Arla Foods będą czerpać same korzyści z tej atrakcyjnej lokalizacji – komentuje Mariusz Wiśniewski, szef trójmiejskiego oddziału CBRE.

 

Arla Foods to spółdzielnia mleczarska, skupiająca 13 500 rolników i zatrudniająca ponad 18 000 pracowników na całym świecie. Globalne Centrum Usług Wspólnych w Gdańsku, obecnie zatrudniające ponad 250 osób obsługuje koncern przede wszystkim w obszarze finansów i rachunkowości.

 

Nasze nowe biuro jest zlokalizowane w komercyjnym centrum miasta i liczymy na to, że jako największy najemca w budynku, pozytywnie przyczynimy się do wzmocnienia marki Arla wśród mieszkańców Trójmiasta, jak również będziemy wiodącym pracodawcą w sektorze SSC, przyciągającym najlepszych kandydatów na rynku. Ponadto, nasze nowe biuro będzie zaaranżowane zgodnie z naszą korporacyjną filozofią ‘Bliżej Natury’ - mówi Hanna Bronk, Facility Supervisor, Arla Foods.

 

Centrum Biurowe Neptun, zlokalizowane przy alei Grunwaldzkiej 103A, jest pierwszym nowoczesnym, wysokościowym obiektem biurowym klasy A w Trójmieście. 86-metrowy budynek, oddany do użytkowania w styczniu 2014 roku, oferuje 16 000 mkw. powierzchni biurowej w nowoczesnym, 18-sto piętrowym wieżowcu. Inwestycja została wyróżniona certyfikatem BREEAM (Very Good). Właścicielem Centrum Biurowego Neptun jest Hines, prywatna firma specjalizująca się w prowadzeniu inwestycji na rynku nieruchomości, organizacji procesu deweloperskiego i zarządzaniu nieruchomościami na całym świecie.

 

Jesteśmy niezwykle zadowoleni z podpisanej umowy najmu z firmą Arla Foods. Cieszymy się, że tak licząca się firma o silnej pozycji na rynku wybrała Centrum Biurowe Neptun na swoją siedzibę. Przygotowując powierzchnię biurową w naszym obiekcie, kierowaliśmy się indywidualnymi potrzebami wynikającymi ze specyfiki działalności prowadzonej przez najemcę. Jestem przekonany, że przygotowana przez nas powierzchnia biurowa  jest przyjaznym i atrakcyjnym miejscem pracy, w pełni spełniającym wysokie wymagania klienta – komentuje Michał Samborski, Dyrektor Projektu, Hines Polska


0.0
Napisz pierwszy komentarz