Giant

Panasonic przedłużył najem w Platinium Business Park

Platinium III
Platinium III
Firma Panasonic Marketing Europe GmbH Oddział w Polsce nadal będzie wynajmować 1470 mkw. powierzchni biurowej w Platinium Business Park w Warszawie.

W renegocjacjach najemcę reprezentowała międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield. Firma Panasonic Corporation brała pod uwagę zmianę swojej siedziby, jednak ostatecznie zdecydowała się na pozostanie w budynku na kolejne lata. Jest z nim z resztą związana, od kiedy tylko został on oddany do użytku. Obiekt jest dobrze rozpoznawalny na biurowej mapie Warszawy i spełnia wymagania najemcy. Na terenie kompleksu znajduje się teren zielony z niewielkim stawem, co jest jego znakiem rozpoznawczym w biznesowym zagłębiu Mokotowa w okolicach ulicy Domaniewskiej i Wołoskiej. Architektura budynku zapewnia również dobry dostęp do światła dziennego, co pozytywnie wpływa na komfort pracy. W ramach przedłużenia umowy wynegocjowany został ponadto budżet na odświeżenie powierzchni zajmowanej przez najemcę – mówi Artur Sutor, Associate z działu powierzchni biurowych, Cushman & Wakefield.

 

Panasonic jest jednym z największych na świecie producentów sprzętu elektronicznego, który od 1918 roku dostarcza szeroką gamę produktów, systemów i usług począwszy od elektroniki konsumenckiej aż do urządzeń przemysłowych i produktów dla budownictwa. W swoim portfolio firma posiada około 15 tys. produktów, a w działaniach wykorzystuje inteligentne i ekologiczne rozwiązania, wykorzystywane w mieszkaniach, biurach, fabrykach, sklepach, a także podczas podróży. Obecnie firma zarządza ponad 500 połączonymi spółkami, które w roku finansowym, zakończonym 31 marca 2014 r., zanotowały skonsolidowaną sprzedaż netto w wysokości 7,74 bilionów jenów (57,74 miliardów euro). Od kwietnia 2014 warszawski oddział Panasonic został centralą na region Europy Środkowo-Wschodniej, który obejmuje 17 krajów.

 

Kompleks Platinium Business Park zlokalizowany jest przy zbiegu ulic Domaniewskiej i Wołoskiej i składa się z pięciu budynków biurowych klasy A o łącznej powierzchni najmu wynoszącej blisko 55 000 mkw. Pierwszy z nich został ukończony w 2007 roku, a najnowszy w 2012. Platinium Business Park III to obiekt z 2010 r., który na siedmiu kondygnacjach dysponuje ponad 11 500 mkw. powierzchni najmu. Od 2012 r. właścicielem wszystkich pięciu budynków w ramach parku biurowego jest Grupa Allianz Real Estate. W kwestiach związanych z wynajmem powierzchni właściciela reprezentuje firma AIG/Lincoln Polska sp. z o.o.

 


0.0
Napisz pierwszy komentarz