Proton Office

Stadion startupów

Stadion Narodowy
Stadion Narodowy
Stadion Narodowy stanie się miejscem rozwoju polskich startupów.

5 listopada podpisano umowę, na mocy której Stadion Narodowy rozpoczął współpracę z Business Link – największą na świecie siecią akceleratorów biznesu. Stadion stanie się jednym z największych w Polsce centrów wspierania startupów.

 

Na rozwój przedsiębiorców dopiero rozpoczynających działalność przeznaczono 5000 mkw. czyli połowę całej powierzchni biurowej dostępnej na Stadionie Narodowym. Znajdzie się w niej ponad 200 biur i mikrobiur oraz drugie tyle biurek coworkingowych. Łącznie nowy Business Link pomieści nawet 850 startupowców, rozmieszczonych na dwóch piętrach – po dwa moduły na każdym. Do dyspozycji najemców będzie także ogromne centrum konferencyjne Narodowego Centrum Sportu, które może pomieścić 2 tys. osób.

 

Właściciel Stadionu Narodowego, spółka PL2012+ wiąże duże nadzieje z otwarciem Business Link. Może ono stać się miejscem rozwoju najlepszych polskich startupów, a przede wszystkim wizytówką stadionu jako nowoczesnego centrum biznesowego. Stadion Narodowy to symbol nowoczesnej Polski. Polski, która się zmienia. Jednym z priorytetów w naszym działaniu jest innowacyjność. Dlatego teraz stawiamy na startupy. Wierzymy, że w tym wyjątkowym miejscu, jakim jest Stadion Narodowy, pojawią się młodzi i ambitni biznesmeni, którzy wkrótce będą zmieniać Polskę i świat – podkreśla Tomasz Półgrabski, prezes PL.2012+.

 

Bardzo się cieszymy, że najlepsze polskie startupy znajdą się w tym samym miejscu, co nasza kadra narodowa. Trudno przecież o bardziej inspirujące miejsce niż arena, na której niecały miesiąc temu pokonaliśmy mistrzów świata. Polscy przedsiębiorcy też mają wielkie ambicje, więc przeprowadzka na Stadion Narodowy to dla nich kolejny krok w stronę światowej czołówki. W całej historii Polski Przedsiębiorczej nie było ważniejszego wydarzenia niż podpisanie umowy na ten akcelerator mówi Dariusz Żuk, prezes Polski Przedsiębiorczej, który w imieniu Business Link podpisał umowę ze Stadionem Narodowym.

 

Podczas specjalnego panelu towarzyszącego podpisaniu umowy zaprezentowało się dziesięć najlepszych startupów wybranych w rankingu TOP10 Business Link. Wśród nich:

  • Vintom – darmowe narzędzie zmieniające każdego biernego odbiorcę materiału wideo w zaangażowanego klienta;
  • InPay SA – startup umożliwiający bezpieczne i tanie płatności elektroniczne bitcoinami;
  • Sidly – inicjuje rozwój telematyki medycznej w Polsce i Europie, zajmuje się kompleksową diagnostyką medyczną na odległość;
  • Brand24 – narzędzie monitoringu Internetu i mediów społecznościowych, pozwalające na poznanie i zrozumienie opinii internautów na temat wskazanych firm, marek, czy produktów;
  • Qpony – startup stworzył zniżkową aplikację mobilną w Polsce;
  • Intelclinic – pierwsze na świecie narzędzie pozwalające na przystosowanie się do polifazowego trybu snu. Umożliwia poznanie okresów odpoczynku, dzięki czemu można wybrać najefektywniejszy cykl snu. Celem jest zapewnienie użytkownikom możliwości badania jakości swojego snu;
  • Saule Technologies – jedna z pierwszych firm na świecie, która pracuje nad komercyjnym wykorzystaniem perowskitów (materiałów pochłaniających światło i wytwarzających w ten sposób energię). Pracuje nad powstaniem elastycznego, półprzezroczystego ogniwa, które z łatwością będzie można łączyć z produktami obecnymi na rynku. Np. tablet, którego ekran zostanie pokryty perowskitem, będzie zdolny do samodzielnego doładowania baterii.

 

Stadion Narodowy oferuje nowoczesne moduły biurowe na dwóch kondygnacjach o łącznej powierzchni 15 300 mkw. Najemcom proponowane są indywidualne rozwiązania dopasowane do ich potrzeb, a także liczne udogodnienia, takie jak możliwość uczestnictwa w wydarzeniach stadionowych, korzystania z infrastruktury obiektu oraz organizacji spotkań biznesowych.

 

Z danych GUS wynika, że Warszawa to najbardziej przedsiębiorcze miasto w Polsce. Spośród 352 tys. firm zarejestrowanych w 2013 r, ok. 10 proc. pochodzi ze stolicy, a szacuje się, że swoją firmą może się pochwalić nawet co piąty warszawiak. Przedsiębiorczych Polaków przyciąga do stolicy głównie perspektywa rozwoju zawodowego i wyższe zarobki. W ostatnich latach znacznie również poprawiła się infrastruktura.


0.0
Napisz pierwszy komentarz