Giant

25 firm IT w Technoparku Pomerania

Technopark Pomerania, fot. technopark-pomerania.pl
fot. technopark-pomerania.pl
Na najem powierzchni w biurowcach Technoparku Pomerania zdecydowało się 25 firm informatycznych – małych i średnich przedsiębiorstw oraz startupów.

Nowi najemcy działalność w biurowcach przy ul. Cyfrowej rozpoczną wiosną 2015 r. Wśród organizacji znajdują się zarówno startupy technologiczne, wynajmujące powierzchnię po preferencyjnych cenach, jak i przedsiębiorstwa od dłuższego czasu obecne na rynku, które zdecydowały się na najem na warunkach komercyjnych. Trwa też negocjowanie umów z dużymi konsorcjami informatycznymi – tzw. lokatorami strategicznymi, którzy zajmą 15 proc. nowych powierzchni biurowych w Technoparku i będą zaangażowani we współpracę i wspieranie startupów.

 

W trzecim realizowanym budynku znajdzie się największa w regionie serwerownia, w której przetwarzane będą dane firm lokatorów Technoparku, a także innych szczecińskich przedsiębiorstw, jednostek samorządowych i sektora medycznego.

 

Dynamiczny rozwój szczecińskiej branży IT ma zapewnić także doradztwo biznesowe i usługi, przygotowane specjalnie dla innowacyjnych firm. Wszystkie firmy będą mogły korzystać ze wsparcia w postaci porad prawnych i biznesowych, usług z zakresu promowania ich działalności, pomocy w pozyskiwaniu finansowania czy ułatwiania kontaktów z naukowcami i samorządem oraz dużymi firmami IT – podkreśla prezes Technoparku Pomerania, Andrzej Feterowski.

 

Obecnie w biurowcach Technoparku Pomerania prowadzone są prace wykończeniowe i montaż wyposażenia, a w następnym miesiącu rozpoczną się odbiory techniczne, związane z oddaniem budynków do użytkowania.

 

Oprócz biur, w rozbudowanym Technoparku znajdują się przestrzenie wystawowe, sale spotkań, lunch bar, a także otwarte przestrzenie do pracy indywidualnej i zespołowej o powierzchni prawie 700 mkw.: Co–working, który zapewni tzw. „bezpieczny start” – bez konieczności wynajmowania biura będzie tam można pracować i korzystać z doradztwa biznesowego, oraz mobilnie zaaranżowana Strefa (ma)geeka, przystosowana do kreatywnej pracy zespołowej i dostępna bezpłatnie, w szczególności dla współpracujących z parkiem firm i organizacji pozarządowych. Otwarte przestrzenie dla początkujących przedsiębiorców urządzamy zgodnie z najnowszymi światowymi trendami – zapewnia Katarzyna Witkowska, odpowiedzialna za rozwój Technoparku Pomerania.

 

Przestrzeń nowych budynków wzbogacą prace artystyczne, w tym m.in. obiekt rzeźbiarski wykonany przez dr Monikę Szpener i Piotra Ledóchowskiego oraz malarstwo ścienne autorstwa Wojciecha Koniuszki. Prace swoim tematem nawiązywać będą do idei Technoparku, wirtualnego świata oraz działalności branży informatycznej.

 

Obecnie prowadzone są ostatnie prace wykończeniowe wewnątrz nowych budynków Technoparku Pomerania. Wnętrza budynków w listopadzie będą wyposażane w meble oraz systemy audiowizualne. Prace zaczęli także artyści. Rozpoczął się również proces odbiorów poszczególnych robót i instalacji. Ostatni etap inwestycji to dosyć skomplikowana operacja związana z odbiorem i uruchamianiem poszczególnych systemów i instalacji – dodaje prezes Andrzej Feterowski.


0.0
Napisz pierwszy komentarz