Do Technoparku Pomerania zaczęły wprowadzać się pierwsze firmy

Technopark Pomerania
Technopark Pomerania
Oficjalne otwarcie nowych budynków Technoparku Pomerania odbędzie się 23 marca, jednak już teraz zostały one oddane do użytkowania i udostępnione najemcom. Pierwsi lokatorzy zaczęli już wprowadzać się do swoich biur.

Trzy ukończone obiekty Technoparku Pomerania zostały skomercjalizowane już prawie w 80 proc., w większości przez start-upy i małe firmy z sektora IT. Ich rozwój wspierać będzie lokator strategiczny – duża firma z branży informatycznej, która zajmie 15 proc. dostępnej powierzchni biurowej.

 

Tworzymy otoczenie biznesowe, w którym obok siebie funkcjonować będą firmy na różnym etapie rozwoju. Większe podmioty będą angażować się w merytoryczne i biznesowe wspieranie start-upów, stworzą im możliwości pozyskiwania nowych zleceń, a w zamian będą miały ułatwiony dostęp do specjalistów IT – przekonuje Andrzej Feterowski, prezes Technoparku Pomerania.

 

Wszystkie firmy rezydujące w biurowcu będą mogły również korzystać ze świadczonych na terenie Technoparku porad prawnych i biznesowych, usług z zakresu promowania ich działalności, pomocy w pozyskiwaniu finansowania, a także ułatwiania kontaktów z naukowcami i samorządem. Wspólnie będziemy organizować także barcampy, warsztaty i duże konferencje dla firm IT. Stworzymy tu miejsce pełne pozytywnej energii, która sprzyja rozwojowi biznesu – podkreśla Katarzyna Witkowska, menedżer Działu Rozwoju Technopakru Pomerania.

 

Ok. 65 proc. przestrzeni biurowej w nowych budynkach szczecińskiego kompleksu wynajęło bądź zarezerwowało 25 start-upów i małych firm oraz 17 firm rozwijających się, zaś kolejne 25 proc. przeznaczono na powierzchnie wspólne – Co-working (miejsce pracy bez konieczności wynajmowania biura, a także możliwość skorzystania ze wsparcia biznesowego), Strefa (ma)geeka przystosowana do pracy zespołowej, nieodpłatnie dostępna także dla osób spoza najemców, sale konferencyjne i sale do spotkań biznesowych.

 

W rozbudowanym Technoparku będą mieściły się również lunch bar, przedszkole oraz tzw. hiding room’y – miejsca odpoczynku dla przedsiębiorców, którzy w branży nowoczesnych technologii często pracują nad projektami po kilkanaście godzin na dobę. Warto też wspomnieć, że w jednym z nowych budynków powstaje największa w regionie serwerownia o powierzchni 750 mkw., z której usług korzystać będą nie tylko lokatorzy Technoparku, ale także inne szczecińskie firmy, administracja publiczna oraz sektor medyczny.

 

Działalność Technoparku Pomerania ukierunkowana jest na rozwijanie innowacyjnej przedsiębiorczości w regionie, wspieranie lokalnych przedsiębiorców i zwiększanie atrakcyjności miasta dla zagranicznych firm. Koszt inwestycji wyniósł 100 mln zł, z czego 40 proc. dofinansowała Unia Europejska. Dotychczas Technopark objął wsparciem prawie 90 firm, aż 92 proc. ze wszystkich inkubowanych przedsiębiorstw nadal funkcjonuje na rynku.


0.0
Napisz pierwszy komentarz
mantra