Proton Office

Do Technoparku Pomerania zaczęły wprowadzać się pierwsze firmy

Technopark Pomerania
Technopark Pomerania
Oficjalne otwarcie nowych budynków Technoparku Pomerania odbędzie się 23 marca, jednak już teraz zostały one oddane do użytkowania i udostępnione najemcom. Pierwsi lokatorzy zaczęli już wprowadzać się do swoich biur.

Trzy ukończone obiekty Technoparku Pomerania zostały skomercjalizowane już prawie w 80 proc., w większości przez start-upy i małe firmy z sektora IT. Ich rozwój wspierać będzie lokator strategiczny – duża firma z branży informatycznej, która zajmie 15 proc. dostępnej powierzchni biurowej.

 

Tworzymy otoczenie biznesowe, w którym obok siebie funkcjonować będą firmy na różnym etapie rozwoju. Większe podmioty będą angażować się w merytoryczne i biznesowe wspieranie start-upów, stworzą im możliwości pozyskiwania nowych zleceń, a w zamian będą miały ułatwiony dostęp do specjalistów IT – przekonuje Andrzej Feterowski, prezes Technoparku Pomerania.

 

Wszystkie firmy rezydujące w biurowcu będą mogły również korzystać ze świadczonych na terenie Technoparku porad prawnych i biznesowych, usług z zakresu promowania ich działalności, pomocy w pozyskiwaniu finansowania, a także ułatwiania kontaktów z naukowcami i samorządem. Wspólnie będziemy organizować także barcampy, warsztaty i duże konferencje dla firm IT. Stworzymy tu miejsce pełne pozytywnej energii, która sprzyja rozwojowi biznesu – podkreśla Katarzyna Witkowska, menedżer Działu Rozwoju Technopakru Pomerania.

 

Ok. 65 proc. przestrzeni biurowej w nowych budynkach szczecińskiego kompleksu wynajęło bądź zarezerwowało 25 start-upów i małych firm oraz 17 firm rozwijających się, zaś kolejne 25 proc. przeznaczono na powierzchnie wspólne – Co-working (miejsce pracy bez konieczności wynajmowania biura, a także możliwość skorzystania ze wsparcia biznesowego), Strefa (ma)geeka przystosowana do pracy zespołowej, nieodpłatnie dostępna także dla osób spoza najemców, sale konferencyjne i sale do spotkań biznesowych.

 

W rozbudowanym Technoparku będą mieściły się również lunch bar, przedszkole oraz tzw. hiding room’y – miejsca odpoczynku dla przedsiębiorców, którzy w branży nowoczesnych technologii często pracują nad projektami po kilkanaście godzin na dobę. Warto też wspomnieć, że w jednym z nowych budynków powstaje największa w regionie serwerownia o powierzchni 750 mkw., z której usług korzystać będą nie tylko lokatorzy Technoparku, ale także inne szczecińskie firmy, administracja publiczna oraz sektor medyczny.

 

Działalność Technoparku Pomerania ukierunkowana jest na rozwijanie innowacyjnej przedsiębiorczości w regionie, wspieranie lokalnych przedsiębiorców i zwiększanie atrakcyjności miasta dla zagranicznych firm. Koszt inwestycji wyniósł 100 mln zł, z czego 40 proc. dofinansowała Unia Europejska. Dotychczas Technopark objął wsparciem prawie 90 firm, aż 92 proc. ze wszystkich inkubowanych przedsiębiorstw nadal funkcjonuje na rynku.


0.0
Napisz pierwszy komentarz