Giant

EKO Tensor zdobył pierwszego najemcę

Tensor w Gdyni
Tensor to nowoczesny kompleks biurowy klasy A zlokalizowany przy ul. Łużyckiej 8 w Gdyni
Firma Maersk Line wynajęła powierzchnię biurową w kompleksie realizowanym przez Euro Styl.

Budowa biurowca Tensor rozpoczęła się zaledwie miesiąc temu, a budynek już może pochwalić się podpisaniem pierwszej umowy najmu – zdecydował się na nią lider wśród armatorów kontenerowych – Maersk Line. Firma zajmie część trzeciego piętra w budynku X. Od dawna poszukiwaliśmy nowej lokalizacji dla naszego gdyńskiego biura. Cieszy nas, że będzie się ono mieścić w nowoczesnym budynku, zapewniającym wygodny dojazd i liczne udogodnienia dla pracowników. Jestem przekonana, że będą się oni w nim czuli bardzo dobrze – komentuje Edyta Wojtkiewicz, Dyrektor Finansowa Maersk Polska.

 

Cieszę się, że najemca będący globalnym graczem zaufał nam na wczesnym etapie realizacji. Dołożymy wszelkich starań, by dalsza współpraca z nowym partnerem była równie sprawna jak dotychczas. Dodam, że realizacja budynku X idzie zgodnie z harmonogramem i bez przeszkód. Mamy pozwolenie na budowę całego kompleksu i widząc duże zainteresowanie najemców projektem, planujemy rozpoczęcie budowy kolejnego biurowca Y w 2015 – komentuje Mikołaj Konopka, Wiceprezes Euro Styl.

 

Za komercjalizację biurowca Tensor odpowiada firma doradcza JLL. Rynek powierzchni biurowych w Trójmieście od dłuższego czasu cechuje duża aktywność deweloperów, dlatego tym bardziej postrzegam jako sukces zawarcie umowy typu pre-lease z Maersk Line – co potwierdza atrakcyjność projektu – mówi Magdalena Reńska, Dyrektor w JLL.

 

Tensor to nowoczesny kompleks biurowy klasy A zlokalizowany przy ul. Łużyckiej 8 w Gdyni. Inwestycja składa się z trzech budynków biurowych nazwanych X, Y, Z. Łączna powierzchnia biurowa kompleksu sięgnie 20 000 mkw., a najemcy i goście będą mieć do swojej dyspozycji 446 miejsc parkingowych.

 

Zakończenie realizacji I etapu przedsięwzięcia - budynku X (ok. 4 960 mkw. biur) zaplanowane jest na zimę 2016 r. Dla komfortu najemców w obiekcie powstanie wewnętrzne patio z elementami małej architektury, elementem wodnym oraz przestrzenią relaksu z torem do gry w boule. Maksymalnie zachowano otaczającą zieleń i drzewostan. Tensor będzie zachęcał do korzystania z rowerów zapewniając miejsca parkowania dla rowerów na zewnątrz i wewnątrz, jak również prysznice, szatnie i szafki dla rowerzystów. Kompleks jest precertyfikowany zielonym certyfikatem BREEAM. Za wizję architektoniczną biurowca odpowiada pracownia projektowa Degutis Studio.

 

Istotnym atutem kompleksu jest lokalizacja przy ul. Łużyckiej, która staje się dynamicznie rozwijającym się i największym regionem biurowym w Gdyni, z bardzo dobrym dostępem do środków komunikacji miejskiej –przystanków autobusowych, stacji Szybkiej Kolei Miejskiej, a w niedalekiej przyszłości również Pomorskiej Kolei Metropolitalnej łączącej Gdynię z lotniskiem w Gdańsku, obszarem Górnego Tarasu Trójmiasta i Kaszub.

 

Całe zasoby nowoczesnej powierzchni biurowej w Trójmieście to 493 800 mkw., z czego ok. 65 000 mkw. jest niewynajęte, a wskaźnik pustostanów w Trójmieście po III kw. 2014 znajduje się na poziomie 13,2 proc. W budowie jest prawie 92 000 mkw. powierzchni biurowej, która zostanie dostarczona na rynek w 2015 i 2016 roku.


0.0
Napisz pierwszy komentarz