PGE Narodowy

Zrewitalizowany biurowiec przyciąga biznes

Biurowiec C200 Office
Biurowiec C200 Office
Zrewitalizowany przez firmę Euro Styl biurowiec C200 Office ma nowego najemcę. Swoją siedzibę otworzy tu polski oddział amerykańskiego potentata w branży analiz ekonomicznych i finansowych.

Do biurowca C200 Office w Gdańsku wprowadzi się IHS Global sp z o.o. Firma wynajęła tu 4300 mkw. powierzchni. W procesie poszukiwania lokalizacji i negocjacji warunków umowy najmu spółkę reprezentowali eksperci z firmy JLL, która odpowiada również za aranżację i wykończenie biura. IHS Global przeprowadzi się do nowej siedziby do końca sierpnia 2017 r. Od samego początku wiedzieliśmy, że nasz klient będzie potrzebował oryginalnego i inspirującego miejsca pracy, a profil firmy wymagał od nas znalezienia odpowiedniej siedziby, która zapewni firmie jak najlepsze warunki rozwoju, komfort i bezpieczeństwo. C200 to atrakcyjna i świetnie skomunikowana lokalizacja, a przyjazne, ciekawie zaaranżowane biuro z przestrzeniami do różnego typu pracy stanowi znakomite rozwiązanie dla ambitnego i dynamicznie rozwijającego się zespołu IHS Global – komentuje Marcin Faleńczyk, szef trójmiejskiego oddziału JLL. 

Dla naszego zespołu programistów i analityków danych poszukiwaliśmy nowoczesnej i przyjaznej lokalizacji, która sprzyjałaby kreatywności i stwarzała dobre warunki do rozwoju firmy. Staramy się stworzyć bardzo atrakcyjne miejsce pracy dla zespołów pracujących w metodologii Agile, gdzie każdy zespół dostaje swoją niezależną przestrzeń oraz stworzyć przestrzenie w biurze do relaksu, spotkań w małych lub większych grupach. Przyjęliśmy także zasadę, że pracownik po wyjściu z pokoju „agile” ma się poczuć tak, jakby wyszedł z biura. Gruntownie odnowiony C200 Office, a szczególnie piętro, które przejmujemy, umożliwił nam realizację naszej wizji dla stworzenia miejsca do pracy w ciszy i skupieniu, gdy wymagana jest kreatywność i dostarczenie rozwiązań innowacyjnych oraz unikatowych – informuje Andrzej Dostatni, Prezes Zarządu IHS Global Sp. z o.o. 

Biurowiec C200 Office został oddany po rewitalizacji do ponownego użytku w marcu 2016 r. Obiekt na 7 kondygnacjach naziemnych oferuje 17 600 mkw. powierzchni biurowej. C200 znajduje się w centralnej części Gdańska i posiada doskonały dostęp do komunikacji miejskiej (przystanek tramwajowy jest przed wejściem do biurowca, a odległość do stacji Szybkiej Kolei Miejskiej to około 500 m). 

Obiekt jest przykładem generalnej przebudowy biurowca z lat 70. ubiegłego wieku. Budynek C200 przez lata służył Stoczni, a teraz wprowadzają się do niego przedstawiciele międzynarodowego świata IT i finansów. Takie projekty jak C200 Office pozwalają odzyskać dobre lokalizacje dla tkanki miejskiej, a jednocześnie oferują wygodne i ciekawe przestrzenie dla biznesu oraz wpisują w międzynarodowy trend zagospodarowywania terenów poprzemysłowych – mówi Mikołaj Konopka, Wiceprezes Zarządu, Euro Styl. 

 


1.0
Napisz pierwszy komentarz
mantra