Giant

Zrewitalizowany biurowiec przyciąga biznes

Biurowiec C200 Office
Biurowiec C200 Office
Zrewitalizowany przez firmę Euro Styl biurowiec C200 Office ma nowego najemcę. Swoją siedzibę otworzy tu polski oddział amerykańskiego potentata w branży analiz ekonomicznych i finansowych.

Do biurowca C200 Office w Gdańsku wprowadzi się IHS Global sp z o.o. Firma wynajęła tu 4300 mkw. powierzchni. W procesie poszukiwania lokalizacji i negocjacji warunków umowy najmu spółkę reprezentowali eksperci z firmy JLL, która odpowiada również za aranżację i wykończenie biura. IHS Global przeprowadzi się do nowej siedziby do końca sierpnia 2017 r. Od samego początku wiedzieliśmy, że nasz klient będzie potrzebował oryginalnego i inspirującego miejsca pracy, a profil firmy wymagał od nas znalezienia odpowiedniej siedziby, która zapewni firmie jak najlepsze warunki rozwoju, komfort i bezpieczeństwo. C200 to atrakcyjna i świetnie skomunikowana lokalizacja, a przyjazne, ciekawie zaaranżowane biuro z przestrzeniami do różnego typu pracy stanowi znakomite rozwiązanie dla ambitnego i dynamicznie rozwijającego się zespołu IHS Global – komentuje Marcin Faleńczyk, szef trójmiejskiego oddziału JLL. 

Dla naszego zespołu programistów i analityków danych poszukiwaliśmy nowoczesnej i przyjaznej lokalizacji, która sprzyjałaby kreatywności i stwarzała dobre warunki do rozwoju firmy. Staramy się stworzyć bardzo atrakcyjne miejsce pracy dla zespołów pracujących w metodologii Agile, gdzie każdy zespół dostaje swoją niezależną przestrzeń oraz stworzyć przestrzenie w biurze do relaksu, spotkań w małych lub większych grupach. Przyjęliśmy także zasadę, że pracownik po wyjściu z pokoju „agile” ma się poczuć tak, jakby wyszedł z biura. Gruntownie odnowiony C200 Office, a szczególnie piętro, które przejmujemy, umożliwił nam realizację naszej wizji dla stworzenia miejsca do pracy w ciszy i skupieniu, gdy wymagana jest kreatywność i dostarczenie rozwiązań innowacyjnych oraz unikatowych – informuje Andrzej Dostatni, Prezes Zarządu IHS Global Sp. z o.o. 

Biurowiec C200 Office został oddany po rewitalizacji do ponownego użytku w marcu 2016 r. Obiekt na 7 kondygnacjach naziemnych oferuje 17 600 mkw. powierzchni biurowej. C200 znajduje się w centralnej części Gdańska i posiada doskonały dostęp do komunikacji miejskiej (przystanek tramwajowy jest przed wejściem do biurowca, a odległość do stacji Szybkiej Kolei Miejskiej to około 500 m). 

Obiekt jest przykładem generalnej przebudowy biurowca z lat 70. ubiegłego wieku. Budynek C200 przez lata służył Stoczni, a teraz wprowadzają się do niego przedstawiciele międzynarodowego świata IT i finansów. Takie projekty jak C200 Office pozwalają odzyskać dobre lokalizacje dla tkanki miejskiej, a jednocześnie oferują wygodne i ciekawe przestrzenie dla biznesu oraz wpisują w międzynarodowy trend zagospodarowywania terenów poprzemysłowych – mówi Mikołaj Konopka, Wiceprezes Zarządu, Euro Styl. 

 


1.0
Napisz pierwszy komentarz