Proton Office

EKO Takeda i Hines Polska pierwszymi lokatorami Proximo

Proximo w Warszawie
Biurowiec Proximo
Spółka Hines podpisała dwie umowy na wynajem powierzchni biurowej w budynku Proximo, powstającym przy ul. Prostej i Przyokopowej w Warszawie.

Firma Takeda wynajęła prawie 1700 mkw. powierzchni biurowej na okres siedmiu lat. Spółka rozpocznie działalność w biurowcu w lipcu 2016 roku. Proximo było dla nas naturalnym wyborem, przede wszystkim z uwagi na lokalizację budynku przy stacji metra, co jest niezwykle ważne dla naszych pracowników. Nasze pozytywne doświadczenia z dotychczasowej współpracy z Hines w Łodzi dały nam komfort zawarcia umowy najmu niemal na dwa lata przed planowanym terminem przeprowadzki – mówi prezes Takeda Polska Jacek Barliński.

 

W procesie negocjacji reprezentowali ją doradcy Cushman & Wakefield. Jednym z istotnych oczekiwań naszego klienta była poprawa standardu biura. Udało się to osiągnąć w budynku Proximo, w przypadku którego rozmowy były prowadzone jeszcze na etapie tzw. pre-letu. Nowe biuro Takeda, zlokalizowane w prężnie rozwijającej się i bardzo konkurencyjnej dzielnicy, w pełni satysfakcjonuje naszego klienta – wyjaśnia Joanna Blumert, Starszy negocjator z działu powierzchni biurowych firmy Cushman & Wakefield.

 

Kolejnym najemcą Proximo jest firma Hines Polska. 1000 mkw powierzchni zajmie ona w III kwartale 2016 roku.

 

Budowa Proximo ruszyła w czerwcu 2014 r. Obecnie prowadzone są prace w części podziemnej. Dzięki podpisanym umowom najmu, inwestycja ma zapewnioną ciągłość finansowania, spełniając warunki umowy kredytowej z bankiem BZ WBK.

 

Wynajęcie tak znaczącej powierzchni w Proximo na tak wczesnym etapie budowy, potwierdza atrakcyjność budynku w oczach najemców. Wobec sporej podaży powierzchni na rynku warszawskim, sukces nowopowstających budynków zależy nie tylko od wyjątkowej lokalizacji i najwyższej jakości, ale także doświadczenia i reputacji dewelopera. W Proximo najemcy odnajdują wszystkie te elementy – komentuje Przemysław Iznerowicz, Dyrektor w Hines Polska.

 

Budynek biurowy Proximo powstaje na obrzeżach Centralnego Obszaru Biznesu w bezpośrednim sąsiedztwie Ronda Daszyńskiego. Obiekt zaoferuje najemcom 28 385 mkw. powierzchni klasy A, rozmieszczonej na 13 kondygnacjach nadziemnych, w tym ok. 2000 mkw. powierzchni handlowo-usługowej zlokalizowanej na parterze oraz 1. piętrze budynku. Południowe skrzydło Proximo stanowić będzie 13-kondygnacyjna dominanta, zapewniająca widoczność budynku z głównych arterii przebiegających w jego sąsiedztwie.

 

W biurowcu do dyspozycji najemców znajdzie się 435 miejsc postojowych na trzech poziomach podziemnego parkingu, a także naziemne miejsca dla gości, kurierów i taksówek. Z myślą o rowerzystach zaplanowano stojaki na rowery, prysznice i szatnie. Przyjazne uzupełnienie kompleksu będą stanowić restauracja, kawiarnia, salon kosmetyczny oraz wewnętrzny dziedziniec z elementami małej architektury.

 

Autorem projektu architektonicznego Proximo jest polski oddział pracowni Rolfe Judd z Londynu, natomiast lobby recepcyjne oraz ogólnodostępny, wewnętrzny plac zaprojektowane zostały przez studio Pininfarina z Włoch. Całość projektu charakteryzuje się połączeniem materiałów, takich jak beton, szkło i stal.

 

Proximo będzie legitymować się certyfikatem ekologicznym BREEAM na poziomie VERY GOOD.

 

Generalnym wykonawcą biurowca jest Hochtief Polska.


0.0
Napisz pierwszy komentarz