Proton Office

EKO Jasna 26 i Libra Business Centre sprzedane

Jasna 26
Libra Business Center
Mermaid Properties sprzedała dwa biurowce funduszowi Vienna Insurance Group.

Obie inwestycje oferują wysokiej jakości powierzchnie biurowe w centralnej lokalizacji, z rozpoznawalnymi najemcami. Fakt zakupu budynków podkreśla naszą strategię inwestowania w aktywa klasy A, w kluczowych lokalizacjach Europy Środkowej i Wschodniej - powiedział Martin Simhandl, dyrektor finansowy Vienna Insurance Group.

 

Sprzedaż kompleksów Jasna 26 oraz Libra Business Centre została sfinalizowana w imieniu dwóch grup inwestorów międzynarodowych, w skład których wchodziły: Aiga Ivestments - hiszpański fundusz inwestycyjny nieruchomości, Octava SA - polski fundusz inwestycyjny nieruchomości, FCM Salamanca Global Property Fund 1 - międzynarodowy Fundusz nieruchomości w wypadku Jasnej 26 oraz WN PWN SA i Augusta Ltd, w Libra Business Centre.

 

Dla Mermaid Properties sprzedaż projektu Jasna 26 tak szybko po zakończeniu procesu budowy i najmu to ogromny sukces. Tym większa jest satysfakcja HC FCM Salamanca Funduszu Property Fund 1, jak również innych inwestorów w projekcie. Patrząc w przyszłość, wierzymy, że istnieją znakomite możliwości pojawiające się na inwestowanie na polskim rynku nieruchomości komercyjnych, w szczególności aktywów detalicznych zlokalizowanych poza głównymi ośrodkami miejskimi - komentuje Nikos Koulouras - Kierownik Nieruchomości w Salamanca Group.

 

Spółka Mermaid Properties pełniła funkcję inwestora oraz dewelopera obu budynków. Cieszymy się, że zakończył się proces sprzedaży dwóch naszych największych projektów biurowych w Warszawie. Sprzedaż do VIG Fund to bardzo pozytywne zakończenie roku, które motywuje nas do realizowania podobnych projektów w przyszłości - mówi Artur Cieciera, Partner w Mermaid Properties.

 

Jasna 26 to zabytkowa kamienica w ścisłym centrum Warszawy, którą Mermaid Properties zrewitalizowało, rozbudowało i przekształciło w nowoczesny, 7-kondygnacyjny biurowiec klasy A. Nieruchomość otrzymała pozwolenie na użytkowanie w czerwcu bieżącego roku, a jej głównym najemcą jest Sołtysiński Kawecki & Szlęzak Kancelaria Radców Prawnych i Adwokatów, która zajmuje biuro o powierzchni ponad 5100 mkw.

 

Jasna 26 łącznie oferuje ok. 5500 mkw, powierzchni najmu netto. Jej użytkownicy mają do dyspozycji dwupoziomowy parking podziemny z 49 miejscami postojowymi. Obecnie inwestycja jest w trakcie wdrażania proekologicznej certyfikacji BREEAM.

 

Położona obok Al. Jerozolimskie na ulicy Daimlera, inwestycja Libra Business Center to dwa połączone ze sobą budynki biurowe klasy A, oferujące ok. 15 000 mkw nowoczesnej powierzchni biurowej pod wynajem i 400 miejsc postojowych dla najemców i ich gości. Inwestycja została oddana do użytku w 2013 roku. Aktualni najemcy to m.in.: Infovide-Matrix, Wydawnictwo Naukowe PWN i Canon Polska.


0.0
Napisz pierwszy komentarz