Proton Office

EKO Skanska sprzedaje swój największy budynek biurowy

Biurowiec Dominikański we Wrocławiu
Dominikański
Skanska Property Poland sprzedaje biurowiec Dominikański we Wrocławiu. Największy budynek, realizowany przez dewelopera przejdzie w ręce Union Investment.

Obie firmy podpisały już umowę dotyczącą przyszłej transakcji, a przekazanie kompleksu inwestorowi planowane jest na czwarty kwartał 2015 roku.

 

Wrocław był dla nas pierwszym rynkiem poza Warszawą, w który zainwestowaliśmy siedem lat temu. Jego dynamiczny rozwój sprawił, że dziś jest miejscem, w którym mamy największą liczbę projektów. Miasto w roku 2014 odnotowało najwyższy „skok” w górę w prestiżowym rankingu Tholons najlepszych na świecie lokalizacji outsourcingowych. Jest też w pierwszej dziesiątce europejskich miast najatrakcyjniejszych dla inwestycji zagranicznych. Sprzedaż Dominikańskiego funduszowi Union Investment potwierdza rosnącą pozycję Wrocławia, również na rynku międzynarodowym - komentuje Mariusz Krzak, dyrektor regionu w Skanska Property Poland.

 

Biurowiec będzie oferował 40 000 mkw. nowoczesnej powierzchni najmu klasy A, zlokalizowanej w centralnym punkcie stolicy Dolnego Śląska, tuż przy placu Dominikańskim. Obecnie budynek jest już wynajęty w 50 proc., m.in. przez firmy: HP Global Business Center (16 400 mkw.), Deloitte oraz PKO BP. Swoje siedziby mają tu również lokalne oddziały Skanska.

 

Union Investment posiada już nieruchomości w Warszawie, Katowicach, Krakowie oraz Łodzi. Dominikański był dla nas naturalnym wyborem inwestycyjnym. To wysokiej klasy budynek biurowy w prestiżowej lokalizacji, spełniający wymagania dużych najemców. Potencjał polskich miast regionalnych jest coraz lepiej rozpoznawany w Europie Środkowo-Wschodniej i jest to także zasługa deweloperów takich jak Skanska Property Poland - mówi Philipp La Pierre, Head of Investment Management Europe w Union Investment.

 

W transakcji Skanska Property Poland doradzała międzynarodowa firma doradcza Colliers International, natomiast doradztwo prawne zapewniła kancelaria Dentons. Stronie kupującej doradzała firma JLL.

 

Dominikański jest precertyfikowany w systemie LEED na poziomie Gold, co oznacza, że przyniesie najemcom oszczędności energii rzędu 19 proc. oraz 40 proc. wody w porównaniu do budynków referencyjnych.

 

Dodatkowym wyróżnikiem projektu będzie połączenie nowoczesności z historią. Na działce zakupionej przez Skanska zachowany został zabytkowy Pałac Oppersdorfów, który po rewitalizacji stanie się integralną częścią kompleksu biurowego. W otwartym na miasto budynku znajdzie się również ogólnodostępne patio – a na nim zieleń i przyjazna mała architektura, lokale usługowe oraz restauracje.


0.0
Napisz pierwszy komentarz