Art-Deweloper Sp. z o.o. logoDEVCO Sp. z.o.o. logoCity Space logoCOTEX Office Centre logoKontor logoPodium Investment logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoBałtyckie Centrum Biznesu Sp. z o.o. logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoTorus logoFYI Commercial Consulting logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoArchicom logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoNowy Styl Group logoAgrobex Sp. z o.o. logoForbo Flooring Systems Polska logoTétris Poland logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoBusiness House logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoHAVRE Sp. z o.o. logoINTER-BUD logoUNIMOR Development S.A. logoSpectra Development logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoAluprof S.A. logoVantage Development S.A. logoOlivia Business Centre logoVastint Poland Sp. z o.o. logoINTERBIURO logoARTSERVIS sp. z o.o. logoPorto Office A Sp. z o.o. logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

EKO Skanska sprzedaje swój największy budynek biurowy

Biurowiec Dominikański we Wrocławiu
Dominikański
Skanska Property Poland sprzedaje biurowiec Dominikański we Wrocławiu. Największy budynek, realizowany przez dewelopera przejdzie w ręce Union Investment.

Obie firmy podpisały już umowę dotyczącą przyszłej transakcji, a przekazanie kompleksu inwestorowi planowane jest na czwarty kwartał 2015 roku.

 

Wrocław był dla nas pierwszym rynkiem poza Warszawą, w który zainwestowaliśmy siedem lat temu. Jego dynamiczny rozwój sprawił, że dziś jest miejscem, w którym mamy największą liczbę projektów. Miasto w roku 2014 odnotowało najwyższy „skok” w górę w prestiżowym rankingu Tholons najlepszych na świecie lokalizacji outsourcingowych. Jest też w pierwszej dziesiątce europejskich miast najatrakcyjniejszych dla inwestycji zagranicznych. Sprzedaż Dominikańskiego funduszowi Union Investment potwierdza rosnącą pozycję Wrocławia, również na rynku międzynarodowym - komentuje Mariusz Krzak, dyrektor regionu w Skanska Property Poland.

 

Biurowiec będzie oferował 40 000 mkw. nowoczesnej powierzchni najmu klasy A, zlokalizowanej w centralnym punkcie stolicy Dolnego Śląska, tuż przy placu Dominikańskim. Obecnie budynek jest już wynajęty w 50 proc., m.in. przez firmy: HP Global Business Center (16 400 mkw.), Deloitte oraz PKO BP. Swoje siedziby mają tu również lokalne oddziały Skanska.

 

Union Investment posiada już nieruchomości w Warszawie, Katowicach, Krakowie oraz Łodzi. Dominikański był dla nas naturalnym wyborem inwestycyjnym. To wysokiej klasy budynek biurowy w prestiżowej lokalizacji, spełniający wymagania dużych najemców. Potencjał polskich miast regionalnych jest coraz lepiej rozpoznawany w Europie Środkowo-Wschodniej i jest to także zasługa deweloperów takich jak Skanska Property Poland - mówi Philipp La Pierre, Head of Investment Management Europe w Union Investment.

 

W transakcji Skanska Property Poland doradzała międzynarodowa firma doradcza Colliers International, natomiast doradztwo prawne zapewniła kancelaria Dentons. Stronie kupującej doradzała firma JLL.

 

Dominikański jest precertyfikowany w systemie LEED na poziomie Gold, co oznacza, że przyniesie najemcom oszczędności energii rzędu 19 proc. oraz 40 proc. wody w porównaniu do budynków referencyjnych.

 

Dodatkowym wyróżnikiem projektu będzie połączenie nowoczesności z historią. Na działce zakupionej przez Skanska zachowany został zabytkowy Pałac Oppersdorfów, który po rewitalizacji stanie się integralną częścią kompleksu biurowego. W otwartym na miasto budynku znajdzie się również ogólnodostępne patio – a na nim zieleń i przyjazna mała architektura, lokale usługowe oraz restauracje.


0.0
Napisz pierwszy komentarz
mantra