Giant

EKO Liebrecht & wooD i BBI Development sprzedały Plac Unii

Plac Unii w Warszawie
Plac Unii w Warszawie
Liebrecht & wooD i BBI Development sfinalizowały umowę sprzedaży Placu Unii firmie Invesco Real Estate (IRE), świadczącej usługi zarządzania inwestycjami na rynku nieruchomości. Kompleks został sprzedany za 226 mln euro.

Inwestycja zlokalizowana przy placu Unii Lubelskiej to jedna z największych nieruchomości komercyjnych oddanych do użytku w ostatnich latach w Warszawie. Kompleks składa się z trzech budynków, oferujących 41 300 mkw. powierzchni biurowej klasy A+ oraz 15 500 mkw. powierzchni w trzypoziomowym centrum handlowym – Plac Unii City Shopping. W handlowej części Placu Unii znajduje się kilkadziesiąt sklepów, a także punkty usługowe, kawiarnie i restauracje.

 

Nabycie Placu Unii przez renomowanego inwestora międzynarodowego bezsprzecznie potwierdza jakość naszego projektu. Dzięki wielokrotnie nagradzanej architekturze, technicznemu zaawansowaniu oraz imponującemu gronu najemców, Plac Unii stał się jedną z najbardziej cenionych nieruchomości w Warszawie. Liebrecht & wooD pozostaje aktywnym graczem na polskim rynku nieruchomości, przygotowując nowe inwestycje – komentuje Marc Lebbe, Dyrektor Zarządzający Grupy Liebrecht & wooD.

 

Finalizacja sprzedaży Placu Unii, zakończona sukcesem, potwierdza wysokie kompetencje BBI Development w realizacji najbardziej znaczących przedsięwzięć inwestycyjnych, także we współpracy z międzynarodowymi inwestorami. W tym modelu intensywnie pracujemy nad przygotowywaniem kolejnych projektów, które – mam nadzieję – zachwycą rynek: z Liebrecht & wooD nad Centrum Praskim Koneser i z amerykańskim funduszem Amstar nad Złotą 44 – mówi Michał Skotnicki, Prezes Zarządu BBI Development SA.

 

Pozyskane dzięki transakcji środki posłużą deweloperom przy realizacji nowych projektów, w tym kolejnego wspólnego przedsięwzięcia obu firm – komercyjnej części Centrum Praskiego Koneser w Warszawie.

 

W transkacji Liebrecht & wooD i BBI Development doradzały: CBRE jako agent sprzedaży oraz kancelaria prawna Norton Rose Fulbright. Kupującemu doradzały: Cushman & Wakefield, Hogan Lovells, Arcadis EC Harris oraz Deloitte.

 

Zgodnie z zapisami umowy, firma WeCARE wchodząca w skład Grupy Liebrecht & wooD, będzie nadal świadczyła na rzecz Placu Unii usługi w zakresie zarządzania nieruchomością.


0.0
Dodaj nowy komentarz
Komentarze 1
Mateusz Karczewski :
Ciekawie zrealizowali ten projekt naprawdę mi się podoba, wiem też, że teraz będą współpracować przy Koneserze na Pradze, tam mają być mieszkania, ale tez biura i usługi. Zapowiada się naprawdę fajnie bo tak jak na Placu Unii mają pojawić się pasaże handlowe więc pewnie też jakieś ciekawe knajpki. A sam Koneser jest duży więc pewnie przestrzeń pomiędzy budynkami wypełni zieleń i miejsca w których mieszkańcy stolicy chętnie spędzą czas. Wydaje mi się, że tak zaprojektowana przestrzeń zmieni wizerunek Pragi a sam Koneser stanie się znów jej ważnym elementem i pociągnie za sobą następne inwestycje, które w ostateczności sprawią, że mieszkańcy stolicy będą na prawej stronie bywać częściej i chętniej.
22 stycznia 2015 10:53