Kontor logoVantage Development S.A. logoPorto Office A Sp. z o.o. logoINTER-BUD logoUNIMOR Development S.A. logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoAgrobex Sp. z o.o. logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoFYI Commercial Consulting logoCity Space logoArchicom logoVastint Poland Sp. z o.o. logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoTorus logoARTSERVIS sp. z o.o. logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoPodium Investment logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoTétris Poland logoDEVCO Sp. z.o.o. logoCOTEX Office Centre logoBusiness House logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoBałtyckie Centrum Biznesu Sp. z o.o. logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoSpectra Development logoNowy Styl Group logoOlivia Business Centre logoForbo Flooring Systems Polska logoINTERBIURO logoAluprof S.A. logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoHAVRE Sp. z o.o. logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

Biura w dawnym szpitalu cholerycznym?

Dawny szpital choleryczny w dzielnicy Fordon w Bydgoszczy, autor: Tomasz Czachorowski, źródło: express.bydgoski.pl
Dawny szpital choleryczny w dzielnicy Fordon w Bydgoszczy, autor: Tomasz Czachorowski, źródło: express.bydgoski.pl
Prywatny inwestor z Bydgoszczy zakupił dawny szpital choleryczny w Fordonie. Po remoncie kosztującym ok. 600 tys. zł powstaną w nim biura lub hotel.

Z zabytkowym szpitalem cholerycznym w Fordonie miasto miało problem od dawna – zburzeniu sprzeciwił się konserwator zabytków, a na zakup na drodze przetargu nie było chętnych. Niespodziewanie obiekt trafił w ręce Nicholasa Piotrowskiego, informatyka i przedsiębiorcy z Fordonu.

 

Przeczytałem artykuł w gazecie, że szpital choleryczny wystawiono na sprzedaż, ale nie ma na niego kupca. Od urodzenia jestem fordoniakiem, ciągle mam w pamięci los dawnego ratusza w starym Fordonie, w którym kiedyś była biblioteka - został on rozebrany. Nie chciałem, by podobny los spotkał szpital, jeden z ostatnich istniejących zabytków w tej części miasta – wyjaśnia portalowi express.bydgoski.pl Nicholas Piotrowski. - Poza wszystkim, cena była atrakcyjna, choć organizowanie finansów nie było łatwe. Okazało się, że banki niechętnie wykładają na tego typu inwestycje. W końcu się jednak powiodło.

 

Budynek został postawiony w 1900 roku, przez długi czas służył jako szpital dla chorych podczas epidemii cholery, a po II wojnie światowej mieściły się w nim przydziałowe mieszkania. Inwestor szacuje, że jego remont pochłonie ok. 600 tys. zł i potrwa około pięciu lat.

 

Obiekt nie ma planu zagospodarowania. Chciałbym urządzić tu biura lub hotel. Jeśli tylko znajdą się pamiątki czy dokumenty związane z tym miejscem, chętnie je wyeksponuję - zapowiada właściciel.


0.0
Tagi: Bydgoszcz
Napisz pierwszy komentarz
mantra