Proton Office

Nowy Świat 2.0 ma pierwszego najemcę

Nowy Świat 2.0
Nowy Świat 2.0
Centrum Bankowo-Finansowe „Nowy Świat” pozyskało pierwszego najemcę budynku Nowy Świat 2.0 - jest nim kancelaria prawna Greenberg Traurig.

Międzynarodowa kancelaria prawna Greenberg Traurig w całym kompleksie Nowy Świat 2.0 i Centrum Giełdowym zajmie łącznie ponad 3000 mkw. powierzchni.

 

Cieszymy się, że biura tak znanej kancelarii będą mieściły się również w naszej flagowej inwestycji – Nowy Świat 2.0. Pozyskanie renomowanego i rozpoznawalnego Partnera jest dla nas dowodem na to, iż przyjęta strategia działań, ukierunkowanych na skupianie instytucji otoczenia biznesowego związanego z rynkiem kapitałowym i finansowym wokół czołowych podmiotów tego centrum: Giełdy Papierów Wartościowych, Krajowego Depozytu Papierów Wartościowych, jest efektywnie wprowadzana w życie. Realizując kolejne inwestycje, konsekwentnie zmierzamy do utworzenia kompleksu biurowego, obsługującego prestiżowe polskie oraz międzynarodowe podmioty biznesowe – mówi Anna Wolańska-Witczak, Prezes Zarządu Centrum Bankowo-Finansowego „Nowy Świat” S.A.

 

Greenberg Traurig oferuje pełen zakres usług prawnych w Europie, Stanach Zjednoczonych, Ameryce Łacińskiej, Azji i na Bliskim Wschodzie, zatrudniając ponad 1750 prawników w ponad 30 biurach. Jego biuro w Warszawie jest uznawane za wiodącą kancelarię prawną w Polsce, która w ciągu ostatnich 20 lat doradzała przy wielu znaczących transakcjach w Polsce. Wśród klientów kancelarii znajduje się m.in. Ministerstwo Skarbu Państwa oraz spółki Skarbu Państwa.

 

Nowy Świat 2.0 to 5-piętrowy, przeszklony budynek biurowo-usługowo-handlowy o powierzchni użytkowej 6146 mkw. z garażami podziemnymi na ok. 160 miejsc (garaż pod budynkiem oraz garaż podziemny od strony Al. Jerozolimskich), w którym powierzchnia biurowa wyniesie 4178 mkw., a przestrzeń handlowo-usługowa zajmie 1968 mkw. Biurowiec będzie oddany do użytku w III kw. 2015 r.

 

Nowy Świat 2.0 zlokalizowany jest pomiędzy Giełdą Papierów Wartościowych, Centrum Bankowo-Finansowym a Placem Trzech Krzyży. Obiekt należy do spółki Centrum Bankowo-Finansowe „Nowy Świat” SA, której głównym akcjonariuszem jest posiadający 90 proc. udziałów MARS Fundusz Inwestycyjny Zamknięty, zarządzanych przez MS Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych SA.


0.0
Napisz pierwszy komentarz