Proton Office

Fundusz BPT Optima sprzedał biurowce w Warszawie i w Gdyni

Baltic Business Center w Gdyni, fot. nh-cap.com
Baltic Business Center w Gdyni, fot. nh-cap.com
Projekty biurowe Obrzeżna w Warszawie oraz Baltic Business Center w Gdyni przeszły do portfela inwestycyjnego funduszy Octava FIZAN, powiązanego kapitałowo z notowaną na GPW spółką z sektora nieruchomości - Octava S.A.

Sprzedającemu, funduszowi BPT doradzali w transakcji eksperci z firm JLL i Clifford Chance, z kolei nabywcę reprezentowała kancelaria Magnusson.

 

Znajdujący się na Mokotowie budynek Obrzeżna oferuje 9600 mkw. powierzchni biurowej, w pełni wynajętej przez Orange Polska S.A. Baltic Business Center zlokalizowany jest w centrum Gdyni i dysponuje 11 300 mkw. powierzchni biurowej. Swoje biura mają w nim Thomson Reuters i Bank Pekao S.A.

 

Wraz ze sfinalizowaniem sprzedaży budynków Obrzeżna i Baltic Business Center, BPT Optima zakończył proces sprzedaży wszystkich posiadanych w Polsce obiektów biurowych, pozostając właścicielem projektu deweloperskiego w centrum Gdańska (Młode Miasto) oraz portfela nieruchomości w krajach basenu Morza Bałtyckiego.

 

Zakończona sukcesem sprzedaż biurowego portfela w Polsce jest przede wszystkim rezultatem skutecznej strategii zarządzania aktywami, wdrożonej dla projektów Baltic Business Center i Obrzeżna w ostatnich trzech latach. Objęła ona przede wszystkim gruntowną renowację budynków, a także przedłużenie umów najmu. W rezultacie, pozwoliło to przygotować i sprzedać stabilny produkt inwestycyjny do właściciela o długim okresie inwestycyjnym – komentuje Antanas Anskaitis, Fund Manager, BPT Optima.

 

Cieszymy się z możliwości współpracy z BPT Optima. Transakcja ta potwierdza, że dobrze wynajęte i generujące stabilny dochód obiekty biurowe, zlokalizowane zarówno w Warszawie, jak i w miastach regionalnych, cieszą się rosnącym zainteresowaniem inwestorów – mówi Rafał Kosoń, Dyrektor w Dziale Rynków Kapitałowych Nieruchomości Biurowych i Magazynowych, JLL.


0.0
Tagi: BPT Optima
Napisz pierwszy komentarz