Giant

EKO Znamy kolejnego najemcę Warsaw Spire

Warsaw Spire
Plac Europejski, realizowany przez Ghelamco w sąsiedztwie kompleksu Warsaw Spire
Ghelamco Poland pozyskało kolejnego najemcę powierzchni biurowej w budowanym w Warszawie kompleksie Warsaw Spire.

Trzecim najemcą kompleksu została firma Benefit System SA, która w Budynku C zamieszka na przełomie 2015 i 2016 roku. W transakcji najemcę reprezentowała agencja Nuvalu.

 

Firma Benefit Systems poszukiwała siedziby zapewniającej komfortowe warunki pracy oraz liczne udogodnienia dla swojego zespołu. Na wybór Warsaw Spire wpływ miała nowoczesna, ekologiczna architektura, centralna lokalizacja inwestycji, liczne udogodnienia m.in. dla osób aktywnych fizycznie (np. rowerzystów), innowacyjne rozwiązania technologiczne stosowane na powierzchniach biurowych, a także plac Europejski, czyli wyjątkowe połączenie przestrzeni do pracy z częścią publiczną – mówi Bartosz Kozieł, wspólnik, Członek Zarządu Nuvalu.

 

Dotychczas Ghelamco podpisało umowy z dwoma firmami – UE Frontex i BNP Securities Services, które wynajęły powierzchnię w Budynku B. Agencja Frontex pracuje w nim od stycznia br., a BNP Securities Services do nowej siedziby przeprowadzi się w II połowie 2015 r. Budynek B oferujący 20 000 mkw. wynajęty jest już w ponad 90 proc.

 

Cieszy nas, że kolejny duży najemca wybrał Warsaw Spire na swoją nową siedzibę. Jesteśmy przekonani, że nasz kompleks doskonale spełni wymagania tak dynamicznie rozwijającej się, nowoczesnej spółki. Benefit Systems docenił naszą koncepcję połączenia miejsca do pracy z nowo tworzoną przestrzenią publiczną, oferującą pracownikom i warszawiakom miejsce do spotkań, relaksu i wydarzeń kulturalnych – mówi Jarosław Zagórski, Commercial & Business Development Director, Członek Zarządu Ghelamco Poland.

 

Kompleks Warsaw Spire składa się z 220-metrowego wieżowca (budynek A) oraz z dwóch 55-metrowych budynków sąsiadujących (B i C). Łącznie obiekty dostarczą ok. 100 000 mkw. powierzchni biurowej. Inwestycja powstaje w centrum Warszawy, w bezpośrednim sąsiedztwie drugiej linii metra – Rondo Daszyńskiego. W kompleksie przewidziano parking dla 1300 aut.

 

Budynek B został już oddany do użytku. Oddanie Budynku C planowane jest na III kwartał 2015 roku, a 220-metrowy Budynek A będzie gotowy na początku 2016 roku. Inwestycja certyfikowana jest w systemie BREEAM na poziomie Excellent.


0.0
Napisz pierwszy komentarz