Business House logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoSpectra Development logoPorto Office A Sp. z o.o. logoINTERBIURO logoNowy Styl Group logoDEVCO Sp. z.o.o. logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoTétris Poland logoINTER-BUD logoCity Space logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoKontor logoArchicom logoPodium Investment logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoHAVRE Sp. z o.o. logoARTSERVIS sp. z o.o. logoCOTEX Office Centre logoFYI Commercial Consulting logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoForbo Flooring Systems Polska logoOlivia Business Centre logoAgrobex Sp. z o.o. logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoAluprof S.A. logoVantage Development S.A. logoTorus logoUNIMOR Development S.A. logoBałtyckie Centrum Biznesu Sp. z o.o. logoVastint Poland Sp. z o.o. logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

Lubelski biurowiec PZU zmienia właściciela

Budynek przy ul. Nadstawnej, fot. Maciej Kaczanowski, źródło: dziennikwschodni.pl
Budynek przy ul. Nadstawnej, fot. Maciej Kaczanowski, źródło: dziennikwschodni.pl
Biurowiec zlokalizowany przy ul. Nadstawnej przez lata był siedzibą inspektoratu PZU. Od 2006 roku stał pusty, a teraz na drodze ogłoszonego przez firmę ubezpieczeniową przetargu, prawo do użytkowania wieczystego działki zostało sprzedane.

Cena wywoławcza terenu wraz ze stojącym na nim budynkiem z 1953 r. określona była na 1,04 miliona złotych. Na ten moment PZU nie podaje, kto i za jaką cenę przejmie tę nieruchomość.

 

Finalizacja transakcji planowana jest na I kwartał 2015 r. Z tych przyczyn na razie nie udzielamy więcej informacji – komentuje Agnieszka Rosa z Grupy PZU.

 

Ogłaszająca przetarg Grupa PZU przyznała, że budynek nie jest w najlepszym stanie – pracy wymagają m.in. jego fundamenty i ściany nośne. Dodatkowym problemem jest wilgoć. Uporządkowania wymaga także stan prawny budynku – jego część wchodzi na sąsiednie nieruchomości, pozostające własnością osób prywatnych.

 

Powierzchnia użytkowa 5-kondygnacyjnego budynku wynosi niecałe 2100 mkw., z czego 500 mkw. znajduje się w piwnicy.


0.0
Tagi: Lublin
Napisz pierwszy komentarz
mantra