Giant

Trzech nowych najemców w biurach Gdański Business Center I

Gdański Business Center I
Gdański Business Center II
Biuro projektowe, kancelaria notarialna i restauracja wybrały na swoją siedzibę budynek na warszawskim Muranowie.

Z pośród trzech nowych najemców najwięcej - 1600 mkw. wynajęła spółka Arup & Partners. Firma na całym świecie świadczy usługi z zakresu zarządzania inwestycjami, doradztwa technicznego i projektowania. Dotychczas spółka realizowała takie projekty jak słynny gmach opery w Sydney, Stadion Narodowy w Pekinie oraz budynek Swiss Re w Londynie. W jej portfolio znajdują się m.in. warszawskie nieruchomości: centrum handlowo-biurowe Złote Tarasy, apartamentowiec Złota 44 czy Muzeum Historii Żydów Polskich, a także poznańska Galeria Malta oraz Centrum Kongresowe w Krakowie.

 

Do Gdański Business Center I przenosimy się ze ścisłego centrum miasta. Nasi pracownicy są przyzwyczajeni do łatwego dojazdu do pracy, dlatego szukaliśmy biura doskonale skomunikowanego z każdą dzielnicą Warszawy. Nie bez znaczenia jest dla nas fakt, że w budynku wykorzystano najnowocześniejsze technologie, dzięki którym nasze biuro będzie funkcjonować w bardziej ekonomiczny i jednocześnie ekologiczny sposób – mówi o planowanej na koniec 2015 roku zmianie siedziby firmy Andrzej Sitko, dyrektor Ove Arup & Partners.

 

Kilka miesięcy wcześniej - w kwietniu 120 mkw. powierzchni na parterze budynku B zajmie kancelaria notarialna. Od września natomiast będzie można korzystać z usług cateringowych restauracji, która zostanie ulokowana na parterze budynku A i zajmie 470 mkw.

 

Obecnie na wynajem przestrzeni w Gdański Business Center I zdecydowały się firmy takie jak: KPMG, SNC Lavalin, Agencja Nieruchomości Rolnych, WebInterpret, Provident oraz Solid Logistics.

 

Pierwsza faza inwestycji HB Reavis została oddana do użytku pod koniec II kwartału 2014 r. Całkowita powierzchnia najmu kompleksu wyniesie ponad 98 000 mkw. Obecnie trwa realizacja drugiego etapu – Gdański Business Center II, którego zakończenie planowane jest na I kwartał 2016 r.

 


0.0
Napisz pierwszy komentarz