Giant

PKP CARGO wynajmuje w A4 Business Park

A4 Business Park
A4 Business Park
Spółka PKP CARGO podpisała umowę najmu 8000 mkw. w biurowcu wchodzącym w skład A4 Business Park w Katowicach. Właścicielem obiektu jest Echo Investment.

To jedna z największych transakcji na regionalnym rynku biurowym w Polsce. We wrześniu br. do nowego biura w A4 Business Park przeniosą się katowicka centrala oraz dotychczasowe siedziby zakładu spółki. Przy konsolidacji katowickich oddziałów PKP CARGO spółkę wspierała agencja doradcza Savills.

 

W Katowicach PKP CARGO zajmuje obecnie dwa budynki – należący do spółki biurowiec przy ul. św. Wojciecha oraz wynajmowany przy al. Wojciecha Korfantego. Decyzja o przeniesieniu obu biur do jednego obiektu ma na celu poprawę funkcjonowania katowickiego oddziału spółki oraz zwiększenie komfortu pracowników. Jednocześnie PKP CARGO wystawi na sprzedaż obiekt przy ul. św. Wojciecha .

 

Po przeanalizowaniu sytuacji nieruchomości PKP CARGO w Katowicach postanowiliśmy zrezygnować z dwóch odrębnych siedzib i postawiliśmy na jedno wspólne biuro dla zakładu i katowickiej centrali. To najlepsze rozwiązanie. Łączenie siedzib jest trendem obserwowanym w dużych przedsiębiorstwach. Pozwala na efektywniejsze zarządzanie powierzchniami biurowymi i optymalizację kosztową – mówi Łukasz Hadyś, członek zarządu PKP CARGO ds. finansowych.

 

Wynajęcie przez spółkę 8000 mkw. w budynku B w A4 Business Park, to jedna z największych w ostatnich latach transakcji najmu powierzchni biurowej w Katowicach. Joanna Nicińska, senior leasing manager w Dziale Biur i Hoteli Echo Investment dodaje, że PKP CARGO w czerwcu br. potwierdzi opcję na ok. 1500 mkw. powierzchni w tym samym budynku. Tym samym II etap A4 Business Park zostanie wynajęty w całości.

 

Nowa siedziba jest zaawansowanym technologicznie budynkiem, dobrze wpisującym się w nasze potrzeby. Zastosowane w nim rozwiązania poprawią jakość pracy osób zatrudnionych w katowickich biurach PKP CARGO – dodaje Artur Kostowski, dyrektor Biura Nieruchomości w PKP CARGO.

 

A4 Business Park powstaje w Katowicach przy ul. Francuskiej, w sąsiedztwie zjazdu z autostrady A4. Obiekt otacza rozwinięta sieć komunikacji miejskiej - w sąsiedztwie znajdują się liczne przystanki autobusowe oraz dworzec PKP. A4 Business Park składa się z trzech budynków. Realizacja pierwszego wraz z kubaturowym parkingiem wielopoziomowym oferującym 560 miejsc postojowych zakończyła się w I kw. 2014 roku. 7-kondygnacyjny budynek (9 000 mkw.) został w całości wynajęty przez koncern informatyczny IBM. W ramach II etapu inwestycji powstaje 10-kondygnacyjny budynek o powierzchni biurowej wynoszącej około 9 000 mkw. Projekt A4 Business Park opracowało znane krakowskie biuro architektoniczne DDJM.

 


0.0
Napisz pierwszy komentarz