Proton Office

EKO BEST SA wynajęła 2000 mkw. w gdyńskim Tensorze

Tensor w Gdyni - wizualizacja
Tensor w Gdyni - wizualizacja
Jedna z największych firm z branży windykacyjnej w Polsce wynajęła ponad 2000 mkw. powierzchni biurowej w budynku X, powstającym w ramach kompleksu Tensor w Gdańsku, należącego do firmy Euro Styl.

Dzięki zawartej umowie, stopień komercjalizacji budynku X wyniósł 50 proc. już na dziewięć miesięcy przed oddaniem obiektu do użytkowania. Agentem wyłącznym odpowiedzialnym za komercjalizację kompleksu Tensor jest międzynarodowa firma doradcza JLL. Po podpisaniu przez BEST SA umowy najmu poziom komercjalizacji budynku X sięgnął 50 proc. To świetny wynik dla obiektu powstającego na tak konkurencyjnym rynku biurowym, jakim jest obecnie Trójmiasto – uważa Magdalena Reńska, Dyrektor w Dziale Wynajmu Powierzchni Biurowych i Reprezentacji Najemcy w JLL.

 

Szukaliśmy już od dłuższego czasu pomysłu, w jaki sposób rozwiązać zagadnienie kwestii biurowych w obliczu dynamicznego rozwoju firmy i potrzeby poprawy jakości naszej siedziby. Biurowiec Tensor X spełnia nasze oczekiwania, a deweloper elastycznie podszedł do rozmów, co zaowocowało podpisaniem umowy najmu. Jesteśmy przekonani, że nasi pracownicy będą zadowoleni zarówno z lokalizacji, jak i licznych udogodnień oferowanych w ramach projektu Tensor – komentuje Ewa Szabuniewicz, Dyrektor Pionu HR w BEST SA.

 

Kompleks biurowy Tensor trafia w potrzeby najemców poszukujących nowoczesnej, przyjaznej pracownikowi, ale również doskonale skomunikowanej siedziby. W odległości 5 minut spacerem od inwestycji znajduje się stacja Szybkiej Kolei Miejskiej, liczne przystanki autobusowe i trolejbusowe oraz nowo budowana stacja Pomorskiej Kolei Metropolitalnej o nazwie Stadion – mówi Mikołaj Konopka, Wiceprezes EURO STYL.

 

Tensor powstaje przy ul. Łużyckiej 8 w Gdyni. Będzie składał się z trzech nowoczesnych budynków klasy A o nazwach X, Y i Z, które łącznie zaoferują 19 750 mkw. powierzchni najmu, zaopatrzonych w 450 miejsc parkingowych. Pierwszy etap realizacji inwestycji, czyli budynek X, będzie gotowy na początku 2016 roku. Znajdzie się w nim 4960 mkw. Ważnym atutem parku biurowego Tensor, oprócz bardzo dobrze skomunikowanej lokalizacji, jest jego funkcjonalność, wspierana m.in. przez energooszczędną fasadę, instalację BMS, zasilanie awaryjne UPS i generator prądotwórczy, nowoczesną instalację HVAC wraz z rozwiązaniami typu free cooling oraz mnogość proekologicznych rozwiązań, umożliwiających certyfikację BREEAM na poziomie bardzo dobrym lub wyższym.

 

Ponadto w kompleksie zaprojektowano wysokiej jakości przestrzenie wspólne w budynkach, a na zewnątrz przyjazne użytkownikom miejsca z atrakcyjną małą architekturą oraz miejsca relaksu dla pracowników np. tor do gry w bule. Ważne są także udogodnienia dla rowerzystów udostępniane najemcom bez żadnych kosztów. Obejmują one naziemne i podziemne parkingi, szatnie z prysznicami dla kobiet i mężczyzn, specjalne stanowiska do mycia rowerów i samoobsługowe stacje naprawy. Istotnym aspektem jest także możliwość elastycznej aranżacji powierzchni biurowych i szerokie wsparcie architektoniczne dewelopera w zakresie aranżacji i wykończenia biur najemców.


0.0
Napisz pierwszy komentarz