Proton Office

EKO NOV Poland przenosi się do Alchemii

Alchemia - I i II etap
Alchemia - I i II etap
Spółka National Oilwell Varco Poland oferująca specjalistyczne usługi inżynieryjne przenosi swoją siedzibę do kompleksu Alchemia w Gdańsku.

Przestrzeń biurowa firmy NOV Poland zajmie ponad 950 mkw. Uroczyste otwarcie siedziby odbyło się 24 czerwca br. Umowa najmu została podpisana na okres 5 lat.

 

National Oilwell Varco Poland Sp. z o.o. działa w Gdańsku już od dłuższego czasu; jest dostawcą zaawansowanych usług wspierających biznes, w tym przede wszystkim oferuje projektowanie, inspekcję oraz nadzór działalności produkcyjnej prowadzonej w Polsce na zlecenie NOV Norway AS – spółki w pełni zależnej od National Oilwell Varco Inc., której główna siedziba znajduje się w Houston w Teksasie. Koncern ten projektuje i sprzedaje kompleksowe systemy i komponenty stosowane do wierceń i wydobycia ropy naftowej oraz gazu.

 

Gdański oddział National Oilwell Varco Poland obecnie zatrudnia 65 pracowników, z czego znaczną grupę stanowią doświadczeni inżynierowie. Firma zdecydowała się przenieść swoją dotychczasową siedzibę do Alchemii, aby zwiększyć przestrzeń roboczą i podnieść komfort pracy swojego zespołu. Jesteśmy specjalistyczną firmą zatrudniającą wielu wysoko wykwalifikowanych pracowników. Ich komfort i jakość środowiska pracy są dla nas bardzo ważne, dlatego postanowiliśmy przenieść siedzibę do Alchemii. Wszyscy czekaliśmy na tę zmianę i nowe możliwości rozwoju, które stały się bliższe dzięki decyzjom zarządu NOV w Polsce oraz wsparciu Pedera Langfeldta, Facility Managera. Zmiana będzie nas motywować do dalszych wysiłków – komentuje Donata Kusyk, Country Controller w National Oilwell Varco Poland.

 

NOV Poland to nie pierwsza firma, która zdecydowała się relokować swoją siedzibę do kompleksu spółki Torus. Wcześniej zrobiły to już Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe, Grupa Progres, Compuware (obecnie Dynatrace), MOL, Mango Media, a ostatnio ManpowerGroup oraz Wipro. Bardzo się cieszymy, że NOV Poland doceniło walory Alchemii i dołączy do grona naszych najemców. Jest to kolejna firma, która zmienia siedzibę, aby zapewnić swoim pracownikom bardziej komfortową przestrzeń, co jest już wyraźnym trendem na trójmiejskim rynku – mówi Karolina Brożonowicz, Leasing Manager w firmie Torus, będącej deweloperem Alchemii.

 

W ramach pierwszego etapu budowy kompleksu Alchemia powstało 16 700 mkw. powierzchni biurowej, a także centrum rekreacyjno-sportowe, które zajmuje 4600 mkw. powierzchni. Oferuje ono m.in.: baseny, klub fitness, strefę wspinaczki oraz salę sportową. Funkcje obiektu uzupełnia restauracja. Obecnie trwa realizacja drugiego etapu inwestycji, który na trójmiejski rynek dostarczy 21 000 mkw. powierzchni biurowej oraz ponad 2600 mkw. powierzchni handlowo-usługowej, z czego część będzie zajmowana przez centrum medyczne i przedszkole z zieleńcem. Zakończenie budowy kompleksu realizowanego przez firmę Torus planowane jest na IV kw. 2015 r. Alchemia znajduje się przy al. Grunwaldzkiej 411.


0.0
Tagi: Torus Alchemia
Napisz pierwszy komentarz