Proton Office

EKO Tensor X w Gdyni pozyskał najemcę

Tensor - wizualizacja kompleksu biurowego
Tensor - wizualizacja
Do biurowca Tensor X realizowanego przez firmę Euro Styl wprowadzi się producent konserw rybnych - Thai Union Poland. Obecnie poziom komercjalizacji budynku sięgnął 60 proc.

Firma Thai Union Poland wynajęła ponad 250 mkw. na trzecim piętrze biurowa Tensor X. Nowy najemca kompleksu specjalizuje się w produkcji konserw i prezerw rybnych, w Poslce znanych pod markami „King Oscar”, „Laguna”, „Koga Maris” i „Aakerman”. Spółka należy do międzynarodowego koncernu Thai Union Frozen Products uważanego za największego na świecie producenta konserw rybnych z tuńczyka. Posiada także znaczące udziały rynkowe w kategorii sardynek, makreli i krewetek w Azji, Europie i USA.

 

Dewelopera budynku, firmę Euro Styl w transakcji najmu reprezentowali eksperci z JLL. Thai Union Poland to kolejna firma, która na swoją siedzibę wybrała Gdynię Redłowo i kompleks Tensor. Wcześniej umowy najmu w budynku X podpisali BEST S.A. i Maersk Polska. Tensor X jest skomercjalizowany w 60 proc., co jest bardzo dobrym wynikiem na ponad pół roku przed oddaniem obiektu do użytkowania, na mocno konkurencyjnym trójmiejskim rynku biurowym. Budowa kolejnej fazy - budynku Y jest w toku. Oddanie przewidziane jest na czerwiec 2016 z prognozowanym poziomem wynajmu 80-90%. Dla budynku Z, który planowany jest na 2017, obecnie prowadzone są już negocjacje – zdradza Magdalena Reńska, Dyrektor Oddziału JLL w Trójmieście.

 

Tensor powstaje w Gdyni przy ul. Łużyckiej 8 tuż przy stacji Szybkiej Kolei Miejskiej Redłowo i planowanej na 2016 r. Pomorskiej Kolei Metropolitalnej (Stadion). Na kompleks złożą się trzy budynki klasy A o nazwach X, Y i Z. Całkowita powierzchnia ich najmu wyniesie 19 750 mkw. (X – 4960 mkw., Y – 8190 mkw., a Z – 6600 mkw.). W Tensorze zaplanowano 450 miejsc parkingowych oraz wiele rozmaitych udogodnień dla rowerzystów (biurowce położone są tuż przy ścieżce rowerowej). Ważnym atutem parku jest jego funkcjonalność, wspierana m.in. przez energooszczędną fasadę, instalację BMS, zasilanie awaryjne UPS i generator prądotwórczy, nowoczesną instalację HVAC wraz z rozwiązaniami typu free cooling oraz mnogością proekologicznych rozwiązań, dzięki którym kompleks pozostaje w trakcie certyfikacji BREEAM na ocenę co najmniej bardzo dobrą. W projekcie przewidziano ponadto wysokiej jakości przestrzenie wspólne z ogólnodostępnym wi-fi, a na zewnątrz przyjazne użytkownikom miejsca z atrakcyjną, małą architekturą oraz przestrzeń do relaksu, np. tor do gry w bule. Istotnym aspektem jest także możliwość elastycznej aranżacji powierzchni. Dodatkowym benefitem jest oferowane przez inwestora szerokie wsparcie architektoniczne w zakresie aranżacji i wykończenia biur.

 

Agentem wyłącznym odpowiedzialnym za komercjalizację kompleksu Tensor jest międzynarodowa firma doradcza JLL. Spójna strategia najmu bazująca na transparentnym i otwartym podejściu do klientów podczas negocjacji pozostająca w zgodzie z hasłem i programem wartości Jesteśmy Fair, który funkcjonuje w Euro Styl, w połączeniu z profesjonalnym wsparciem JLL owocuje sprawnie zawieranymi umowami najmu. Pomysł budowy kompleksu Tensor w Gdyni okazał się strzałem w dziesiątkę – komentuje Mikołaj Konopka, Wiceprezes Euro Styl.

 


0.0
Napisz pierwszy komentarz