Proton Office

CBRE Global Investors w warszawskim Ideal Idea Park

Ideal Idea Park
Ideal Idea Park
Ostatnie wolne powierzchnie w Ideal Idea Park zostały nabyte przez fundusz zarządzany przez CBRE Global Investors.

Sprzedane budynki o całkowitej powierzchni 10 127 mkw., zaprojektowano z myślą o potrzebach małych i średnich najemców. W skład obiektów wchodzi 6147 mkw. powierzchni magazynowej oraz 3980 mkw. przestrzeni biurowej. Należy dodać, iż w grudniu 2014 r. CBRE Global Investors nabyło część kompleksu Ideal Idea Park o łącznej powierzchni 30 596 mkw.

 

Liczba potencjalnych projektów inwestycyjnych dotyczących budynków logistycznych w tej lokalizacji jest bardzo ograniczona. Dlatego bardzo cieszymy się, że mogliśmy skorzystać z nie lada okazji, jaką jest to nabycie. Odkąd zakończyliśmy proces przejmowania obu faz realizacji parku, możemy cieszyć się z dominującej pozycji na rynku wynajmu w strefie. Planujemy zoptymalizować poziom obłożenia Ideal Idea Park w taki sposób, aby generować stabilne przepływy gotówkowe, które będą atrakcyjne dla naszych inwestorów – komentuje John Mulqueen, Dyrektor Działu Transakcyjnego Regionu EMEA w CBRE Global Investors.

 

W ciągu ostatnich paru lat sektor logistyczno-przemysłowy stał się w Polsce bardzo ważną klasą aktywów i zapotrzebowanie na tego typu inwestycje pozostaje wciąż bardzo wysokie – mówi Grzegorz Ryszka, Dyrektor Działu Transakcyjnego Regionu CEE w CBRE Global Investors.

 

Ideal Idea Park znajduje się w pierwszej strefie warszawskiego rynku logistycznego, gdzie swoje siedziby lokalizują firmy z całego świata, co skutkuje dużym zapotrzebowaniem na magazyny i powierzchnie biurowe.

 

CBRE Global Investors jest globalną firmą doradczą, która działa w sektorze nieruchomości komercyjnych oraz zarządza aktywami o wartości 88,4 mld dolarów.

 


1.0
Tagi: Ideal Idea
Napisz pierwszy komentarz