Proton Office

Lowcosttravelgroup w krakowskim K1

Biurowiec K1 (dawny Błękitek)
Firma Lowcosttravelgroup wprowadziła się do nowej siedziby znajdującej się w biurowcu K1. Najemcę w procesie wynajmu powierzchni biurowej reprezentowała firma doradcza Savills.

Lowcosttravelgroup wprowadziła się do nowego biura zlokalizowanego w krakowskim biurowcu K1 (dawnym „Błękitku”). Najemca początkowo zajął powierzchnię biurową o metrażu 1200 mkw. Na kolejne 1300 mkw. firma wprowadzi się w listopadzie br., po ukończeniu prac aranżacyjnych. Łącznie Lowcosttravelgroup wynajmie w „Błękitku” 2500 mkw. W związku z intensywnym rozwojem, Lowcosttravelgroup wybrał Kraków na lokalizację nowego biura, w którym powstaną zespoły back office oraz call center, obsługujące 50 oddziałów firmy na całym świecie – mówi Justyna Łyko-Kowalska, general manager Poland w Lowcosttravelgroup.

Firma docelowo utworzy na krakowskim rynku 350 nowych miejsc pracy w dziedzinie: posprzedażowej obsługi klienta, administrowania bazami danych i zarządzania kontraktami. Procesy rekrutacyjne wciąż trwają. Obecnie poszukujemy programistów i testerów oprogramowania, którzy wspólnie z naszym zespołem w Wielkiej Brytanii, będą pracować nad ulepszeniem aplikacji mobilnych i interfejsów, i będą mieli realny wpływ na przebieg projektów i efekt końcowy – dodaje Justyna Łyko-Kowalska. Firma planuje także rozwijanie dodatkowych usług tj. sprzedaż, marketing, zarządzanie zasobami ludzkimi i usługi finansowo-księgowe.

Nowa siedziba Lowcosttrawelgroup – biurowiec K1, to wiodąca lokalizacja dla sektora nowoczesnych usług dla biznesu w Krakowie. Zakończona gruntowna modernizacja znacznie poprawiły standard budynku i podniosły jego atrakcyjność – mówi Tomasz Subocz, szef  Działu Reprezentacji Najemcy w Savills.

Biurowiec K1 jest najwyższym obiektem (76 m) na terenie Krakowa. Łączna powierzchnia najmu oferowana przez biurowiec wynosi 12 800 mkw. Obiekt cechuje się charakterystyczną architekturą i niebieską kolorystyką. Znajduje się w ścisłym centrum Krakowa przy Al. Pokoju 1. Właścielem budynku K1 jest Pramerica Real Estate Investors.

Lowcosttravelgroup założono w 2004 r. w Wielkiej Brytanii. Biura firmy rozmieszczone są w Europie, Ameryce Północnej i Południowej oraz Azji. Prowadzi ona dwa serwisy internetowe lowcostholidays.com oraz lowcostbeds.com. Pierwszy z nich służy do  rezerwowania wakacji, a drugi skierowany jest do kanału B2B, oferując biurom podróży dostęp do bazy noclegowej 250 000 hoteli.

 


0.0
Tagi: Błękitek
Napisz pierwszy komentarz