Giant

Poznański biurowiec Pixel w rękach GTC?

Pixel
Pixel
Firma GTC zawarła przedwstępną umowę dotyczącą zakupu poznańskiego obiektu biurowego Pixel.

Firma GTC zawarła przedwstępną umowę dotyczącą zakupu poznańskiego obiektu biurowego Pixel, znajdującego się u zbiegu ulic Grunwaldzkiej i Babimojskiej. Jesteśmy szczęśliwi, mogąc ogłosić zakup poznańskiego biurowca Pixel. Po pomyślnym podniesieniu kapitału i dokonanym przed kilkoma tygodniami zakupem Duna Tower w Budapeszcie jest to kolejny krok na drodze do realizacji przyjętej strategii wzrostu. Dzisiejszy zakup wzmacnia naszą pozycję na rozwijających się biurowych rynkach regionalnych i pozwoli nam na wykorzystanie potencjału wzrostu tych rynków – mówi Thomas Kurzmann, prezes zarządu GTC.

 

Biurowiec Pixel oddano do użytku w 2013 r. Dzięki m.in. lokalizacji, obiekt jest odpowiednią siedzibą dla firm z sektora nowych technologii, e-commerce oraz branży usług wspólnych (BPO, SSC, ITO). Budynek oferuje łącznie 14 500 mkw. powierzchni najmu brutto (przestrzeń biurowa oraz komercyjna). Do dyspozycji najemców oddano trzykondygnacyjny podziemny parking z 399 miejscami postojowymi, a także 32 miejsca na powierzchni. Dodatkowo dla rowerzystów stworzono drewniane wiaty do przechowywania rowerów, zlokalizowane na parterze pomieszczenia sanitarne oraz szatnię i suszarnię. Projekt biurowca powstał w pracowni architektonicznej JEMS Architekci. Pixel jest w pełni wynajęty przez Grupę Allegro. W obiekcie pracuje 1400 pracowników firmy.

 

Grupa GTC jest obecnie właścicielem i zarządcą 33 budynków komercyjnych oferujących ok. 632 000 mkw. powierzchni biurowej i handlowej w Polsce, Serbii, Rumunii, Chorwacji, Bułgarii, Czechach i na Węgrzech.

 


0.0
Napisz pierwszy komentarz