Giant

Alstom oraz Fundusz Mistral na dłużej w Warsaw Financial Center

Warsaw Financial Center
Warsaw Financial Center
Producent taboru szynowego – Alstom – oraz firma private equity – Fundusz Mistral – przedłużyli na okres kolejnych 5 lat umowy dotyczące wynajmu powierzchni w Warsaw Financial Center (WFC).

Producent taboru szynowego – Alstom – oraz firma private equity – Fundusz Mistral przedłużyli na okres kolejnych 5 lat umowy dotyczące wynajmu powierzchni w Warsaw Financial Center (WFC). Z kolei deweloper przestrzeni magazynowej – Panattoni – dobrał dodatkową powierzchnię w biurowcu. Zawarte umowy dotyczą łącznie niemal 1000 mkw. Od początku 2015 r. podpisaliśmy umowy z 6 nowymi firmami, a 12 dotychczasowych najemców postanowiło przedłużyć bądź rozszerzyć swoją obecność w budynku. Potwierdza to zarówno wysoki popyt na warszawskim rynku biurowym jak i atrakcyjność WFC wśród najlepszych lokalizacji biznesowych w mieście – mówi Artur Lis, Asset Manager Portfolio & Asset Management w Tristan Capital Partners, która jest współwłaścicielem WFC.

Alstom zatrudnia w Polsce ponad 1000 pracowników. Firma posiada nowoczesne centrum serwisowe dla pociągów Pendolino w Warszawie oraz fabryki taboru szynowego w Chorzowie. Firma powiększyła swoje biuro w WFC do 395 mkw. i będzie je wynajmować co najmniej do 2021 r. Z kolei I Fundusz MISTRAL SA działa od 2001 r., prowadząc aktywną działalność inwestycyjną w obszarze private equity. Firma należy do grona najemców WFC od 2005 r. i pozostanie nim co najmniej do 2020 r., wynajmując 224 mkw. powierzchni. Natomiast Panattoni Europe od początku swojej działalności w 2005 r. zrealizował na terenie Polski i Czech inwestycje o łącznej powierzchni ponad 2 mln mkw. Najemca zdecydował się na powiększenie zajmowanego biura do 1557 mkw. Firma ma siedzibę w WFC od 2007 r.

Warsaw Financial Center znajduje się u zbiegu ulic Emilii Plater i Świętokrzyskiej. Jest to obiekt biurowy klasy A+, który dysponuje 50 000 mkw. powierzchni najmu. Na liście aktualnych najemców biurowca znajduje się ponad 60 polskich i międzynarodowych firm, m.in. z branży finansowej i FMCG, kancelarii prawnych i banków. Warsaw Financial Center jest własnością konsorcjum Allianz Real Estate i Curzon Capital Partners III, funduszu inwestycyjnego zarządzanego przez Tristan Capital Partners. 
 


4.0
Napisz pierwszy komentarz