Proton Office

II etap gdańskiej Alchemii oficjalnie w rękach PHN-u

Widok na Alchemię od storny Pomorskiej Kolei Metropolitalnej
Widok na Alchemię od storny Pomorskiej Kolei Metropolitalnej
Sprzedaż przez firmę Torus II etapu wielofunkcyjnego kompleksu Alchemia została sfinalizowana. Nabywcą inwestycji jest spółka zależna od PHN-u – PHN SPV 33.

Sprzedaż przez firmę Torus II etapu wielofunkcyjnego kompleksu Alchemia została sfinalizowana. Nabywcą inwestycji jest spółka zależna od PHN-uPHN SPV 33, która kupiła obiekt za 60,6 mln euro.

Zobacz więcej: PHN z kredytem na zakup II etapu gdańskiej Alchemii

Z przyjemnością możemy ogłosić, że po pomyślnym zamknięciu dwóch transakcji kupna w ubiegłym roku dokonaliśmy zakupu kolejnej nieruchomości – budynku Alchemia II, który charakteryzuje się świetną lokalizacją, wysokim standardem powierzchni oraz prestiżowymi najemcami. Zakup budynku Alchemia II jest zgodny ze strategią rozwoju naszej firmy i wzbogaci portfel nieruchomości Grupy o nowoczesną powierzchnię biurową – mówi Maciej Jankiewicz, prezes zarządu Polskiego Holdingu Nieruchomości SA.

Cieszymy się ze sprzedaży drugiego etapu Alchemii firmie PHN, kolejnemu polskiemu inwestorowi na trójmiejskim rynku powierzchni biurowych. Dołożyliśmy wszelkich starań, aby budynek dostarczony przez Torus spełniał najwyższe standardy budowlane i komercyjne. Transakcja świadczy o rosnącym znaczeniu rynków regionalnych w polskiej branży nieruchomości, wśród których Trójmiasto wysuwa się na prowadzenie – mówi Sławomir Gajewski, prezes zarządu firmy Torus.

Podczas procesu transakcyjnego firmę Torus reprezentowała firma doradcza Cushman & Wakefield, natomiast nabywcę – firma Savills. Transakcja sprzedaży drugiego etapu Alchemii wyznacza nowy punkt odniesienia na rynku nieruchomości biurowych Trójmiasta oraz świadczy o kolejnych sukcesach firmy Torus. Kompleks Alchemia należy do obiektów oferujących najwyższy standard w Polsce, czego dowodem jest duże zainteresowanie wśród najemców – dodaje Soren Rodian Olsen, partner w firmie Cushman & Wakefield.

Wielofunkcyjny kompleks Alchemia położony jest przy al. Grunwaldzkiej 409 w Gdańsku. Docelowo będzie składał się z 6 połączonych ze sobą budynków z funkcją biurową, handlową i sportowo-rekreacyjną. Inwestycja powstaje w IV etapach. Pierwszy został sprzedany w sierpniu ubiegłego roku. Jego nabywcą jest podmiot stanowiący joint venture pomiędzy Bluehouse Capital Advisor Ltd a podmiotem zarządzanym przez REINO Partners.

II etap inwestycji oddano do użytku w październiku 2015 r. Składa się z dwóch wież biurowych (o nazwach Ferrum i Titanium) znajdujących się na wspólnej, czterokondygnacyjnej podstawie. Realizacja II etapu rozpoczęła się w grudniu 2013 r., a jej uroczyste otwarcie miało miejsce w październiku br. W obiekcie swoje siedziby mają firmy State Street, Wipro IT Services oraz Alexander Mann Solutions. Przedwstępna umowa nabycia projektu została podpisana w listopadzie 2015 r.

Zobacz więcej: II etap kompleksu Alchemia będzie sprzedany
 


5.0
Napisz pierwszy komentarz