Giant

Akamai z większym biurem w krakowskim Vinci Office Center

Vinci Office Center
Vinci Office Center
Dotychczasowy najemca krakowskiego biurowca Vinci Office Center – Akamai – zdecydował się na wynajęcie dodatkowej powierzchni w budynku. Tym samym przestrzeń zajmowana przez firmę powiększy się do 7500 mkw.

Dotychczasowy najemca krakowskiego biurowca Vinci Office CenterAkamai – zdecydował się na wynajęcie dodatkowej powierzchni w budynku. Tym samym metraż biura zajmowanego przez firmę powiększy się do 7500 mkw.

Akamai Technologies działa w sektorze IT – świadczy usługi w zakresie dostarczania treści, tzw. CDN (content delivery network), a także przechowywania i przetwarzania danych w chmurze obliczeniowej. Firma powstała w 1998 r. w Stanach Zjednoczonych. Obecnie obsługuje serwery w 116 krajach na świecie, zarządzając tym samym ok. 30 proc. całego ruchu w internecie. Od 2011 r. w Krakowie działa główne europejskie centrum technologiczne firmy.

Bardzo się cieszymy, że zwiększamy naszą obecność w Krakowie, w którym mamy obecnie największe biuro w Europie. W minionym roku nasze krakowskie centrum obsługi technicznej i klientów zatrudniające utalentowanych pracowników zostało uznane przez Great Place To Work Institute za jednego z 10 najlepszych pracodawców w Polsce. Chciałabym podziękować firmie Cushman & Wakefield za wsparcie w procesie naszej ekspansji w tym ważnym dla nas regionie – mówi Erica Chapman, wiceprezes ds. globalnych nieruchomości i wydajności miejsc pracy w firmie Akamai.

Podczas negocjacji warunków najmu najemcę reprezentowała agencja doradcza Cushman & Wakefield. Powiększenie wynajmowanej powierzchni w Vinci Office Center świadczy o niezwykle dynamicznym rozwoju firmy Akamai w Polsce. Cieszy nas, że Kraków jest strategiczną lokalizacją w Europie dla tej firmy – mówi Krzysztof Misiak, Partner, dyrektor Sekcji Miast Regionalnych, Cushman & Wakefield.

Vinci Office Center jest biurowcem klasy A, który został oddany do użytku w 2010 r. Budynek składa się z 14 kondygnacji, w tym 2 podziemnych. Obiekt oferuje 28 000 mkw. powierzchni użytkowej.
 


0.0
Napisz pierwszy komentarz