Top Woman in Real Estate

EKO Pierwszy węgierski biurowiec HB Reavis sprzedany

Váci Corner Offices
Grupa HB Reavis podpisała umowę z Zeus Capital Management dotyczącą sprzedaży węgierskiego biurowca Váci Corner Offices.

Grupa HB Reavis podpisała umowę z Zeus Capital Management dotyczącą sprzedaży węgierskiego biurowca Váci Corner Offices, znajdującego się w dzielnicy biznesowej przy alei Váci w Budapeszcie. Nabycie Váci Corner Offices doskonale wpisuje się w strategię naszej najnowszej platformy inwestycyjnej obejmującej swoim zasięgiem Europę Środkowo-Wschodnią i Południowo-Wschodnią. Jest to nasza pierwsza transakcja na budapesztańskim rynku i bardzo się cieszymy, że udało nam się kupić jeden z najnowocześniejszych obiektów biurowych w atrakcyjnej lokalizacji o ogromnym potencjale rozwoju, jaką bez wątpienia jest okolica wzdłuż alei Váci. Charakter projektu umożliwi czerpanie korzyści z umacniającego się rynku nieruchomości. Jesteśmy przekonani, że inwestycja przyniesie wiele pożytku naszym inwestorom – powiedziała Lila Pateraki, dyrektor ds. inwestycji, Zeus Capital Management.

Z przyjemnością przekazujemy budynek na rzecz Zeus Capital Management. Jesteśmy dumni, że zrealizowany przez nas projekt przyciągnął na budapesztański rynek kapitał zagraniczny i spodziewamy się, że to będzie naprawdę ekscytujący rok w regionie. W niedalekiej przyszłości planujemy w Budapeszcie rozpoczęcie projektu o powierzchni 130 000 mkw., który wzbogaci nasze portfolio dużych inwestycji komercyjnych w regionie CEE – powiedział Marian Herman, dyrektor ds. finansowych, HB Reavis.

Podczas procesu transakcyjnego HB Reavis doradzała firma CBRE Hungary, a transakcja została sfinansowana przez UniCredit Bank Hungary. Bardzo się cieszymy, że CBRE Hungary miało możliwość reprezentowania HB Reavis podczas podpisania umowy sprzedaży biurowca Váci Corner Offices. To nie tylko największa tego typu transakcja zawarta od początku tego roku, ale również kolejna, która przyciągnęła do  Budapesztu międzynarodowego inwestora – powiedział Tim O’Sullivan, dyrektor ds. Rynków Kapitałowych, CBRE Hungary.  
 
Budowę biurowca Váci Corner Offices ukończono w 2014 r. Obiekt oferuje 21 150 mkw. powierzchni biurowej. Posiada certyfikat BREEAM na poziomie Excellent. Wśród grona najemców budynku znajduje się MVM Partner, CRH Hungary, Sony Europe, Mylan, Intrum Justitia, jak również GlobeNet i Statlogics (wchodzące w skład Grupy Asseco). Budynek jest również siedzibą samej grupy HB Reavis.

 


0.0
Tagi: HB Reavis
Napisz pierwszy komentarz