Giant

Biuro sieci aptek w gdańskiej Alchemii

Alchemia - widok od strony SKM
Alchemia - widok od strony SKM
Ogólnopolska sieć aptek GEMINI zdecydowała się na przeniesienie swojej centrali do kompleksu Alchemia. Jej nowa siedziba zajmie niemal 450 mkw. w wieży biurowej Aurum.

Ogólnopolska sieć aptek GEMINI zdecydowała się na przeniesienie swojej centrali, znajdującej się dotychczas w innej lokalizacji w Gdańsku, do kompleksu Alchemia. Jej nowa siedziba zajmie niemal 450 mkw. w wieży biurowej Aurum, czyli I etapu wielofunkcyjnej inwestycji. Sieć aptek GEMINI to kolejna firma, która relokowała swoją siedzibę do Alchemii. Organizacje dostrzegają potrzebę podnoszenia komfortu i bezpieczeństwa swojej pracy. Wychodzą też naprzeciw potrzebom swoich pracowników, lokując biura w nowoczesnych, dobrze skomunikowanych obiektach, z dostępem do licznych usług towarzyszących – mówi Maciej Brożek, pełnomocnik ds. Rozwoju w firmie Torus, będącej deweloperem Alchemii.

 

Sieć aptek GEMINI jest własnością firmy, która prowadzi apteki stacjonarne w województwach: pomorskim, zachodniopomorskim, warmińsko-mazurskim, mazowieckim, wielkopolskim, podlaskim oraz lubelskim. Pierwsza placówka sieci została otworzona w 1990 r. w Wejherowie. Apteki zlokalizowane są m.in. w centrach handlowych, przy dużych osiedlach i głównych ulicach. Sieć prowadzi także największą w Polsce aptekę internetową.

 

Deweloperem wielofunkcyjnego kompleksu Alchemia jest firma Torus. I etap inwestycji, który został oddany do użytku pod koniec grudnia 2013 r., zaoferował 16 700 mkw. powierzchni biurowej. W ramach tego etapu powstało również na 4600 mkw. centrum rekreacyjno-sportowe, m.in. z basenami, saunami, klubem fitness i halą sportową. W sierpniu ubiegłego roku obiekt sprzedano, a jego nabywcą jest podmiot stanowiący joint venture pomiędzy Bluehouse Capital Advisor Ltd a REINO Dywidenda Plus SA zarządzanym przez REINO Partners. II etap inwestycji oddano do użytku w październiku 2015 r. Projekt zaoferował niemal 22 000 mkw. powierzchni biurowej. W marcu br. obiekt kupiła spółka zależna od Polskiego Holdingu Nieruchomości SA. Aktualnie trwa realizacja III etapu – 14-kondygnacyjnego budynku, który będzie największym wolnostojącym biurowcem w północnej Polsce. Obiekt dostarczy niemal 39 000 mkw. powierzchni najmu. Zakończenie budowy planowane jest na III kw. 2017 r.
 


0.0
Tagi: Torus Alchemia
Napisz pierwszy komentarz