Business House logoTorus logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoVastint Poland Sp. z o.o. logoVantage Development S.A. logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoUNIMOR Development S.A. logoFYI Commercial Consulting logoAluprof S.A. logoINTER-BUD logoForbo Flooring Systems Polska logoAgrobex Sp. z o.o. logoPorto Office A Sp. z o.o. logoARTSERVIS sp. z o.o. logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoPodium Investment logoBałtyckie Centrum Biznesu Sp. z o.o. logoArchicom logoNowy Styl Group logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoINTERBIURO logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoSpectra Development logoKontor logoCOTEX Office Centre logoDEVCO Sp. z.o.o. logoTétris Poland logoHAVRE Sp. z o.o. logoOlivia Business Centre logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoCity Space logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

EKO AON wybrał Enterprise Park

IV faza kompleksu Enterprise Park - budynki E i F
Firma AON zdecydowała się na najem 11 000 mkw. powierzchni biurowej w biurowcu E powstającym w ramach kompleksu Enterprise Park w Krakowie.

Firma Aon zdecydowała się na najem 11 000 mkw. powierzchni biurowej w biurowcu E powstającym w ramach kompleksu Enterprise Park w Krakowie. Umowa z możliwością ekspansji na kolejne 6000 mkw. została zawarta na 10 lat. Wybraliśmy Enterprise Park ze względu na jego dogodną lokalizację i elastyczną powierzchnię. Przeprowadzka do kompleksu pozwoli skonsolidować nasze krakowskie biura, ułatwi współpracę i zarządzanie pracownikami oraz umożliwi dalszą ekspansję i rozwój biznesu – powiedział Paul Crayford, dyrektor ds. Strategii i Transakcji na Europę, Środkowy-Wschód i Afrykę w AON.

Podczas procesu negocjacyjnego najemcę reprezentowała firma CBRE. Kraków pozostaje najbardziej atrakcyjnym miastem w Polsce dla sektora outsourcingu. Dane liczbowe potwierdzają ten potencjał: w 2015 r. wynajęto ponad 180 000 mkw. powierzchni biurowej, natomiast 200 000 mkw. pozostawało w budowie. Najemców do Krakowa przyciąga nie tylko wysoko wykwalifikowana kadra pracownicza, ale również klimat biznesowy miasta i wysoka jakość życia. Co raz więcej firm decyduje się wybór tej lokalizacji, natomiast te które prowadzą operacje biznesowe w Krakowie są zainteresowane dalszym rozwojem biznesu w mieście – powiedział Kamil Tyszkiewicz, zastępca dyrektora, Dział Powierzchni Biurowych, CBRE. Dodatkowo w trakcie negocjacji współwłaścicielowi kompleksu – firmie Avestus Real Estate – doradzał Piotr Grzonek z kancelarii DPPA Legal, zaś firmie Aon - Joanna Winter-Szymańska z kancelarii Crido Legal Real Estate.

AON działa w obszarze zarządzania ryzykiem, pośrednictwa ubezpieczeniowego i reasekuracyjnego a także doradztwa i outsourcingu w zakresie zarządzania kapitałem ludzkim. Firma zatrudnia ponad 72 tys. pracowników na całym świecie oraz obsługuje klientów w ponad 120 krajach.

Kompleks Enterprise Park znajduje się w południowej części stolicy Małopolski. Inwestycja składa się z 4 budynków klasy A, które są w całości wynajęte. Łącznie oferują prawie 36 000 mkw. Dwa kolejne biurowce – E (15 600 mkw.) oraz F (10 900 mkw.) są w trakcie realizacji. Zakończenie budowy zaplanowano na 2017 r. Podobnie jak wcześniejsze fazy kompleksu, powstające budynki będą spełniać wymogi w zakresie zrównoważonego budownictwa, a także zostaną poddane certyfikacji systemie BREEAM. Projekt budynków powstał w pracowni DDJM Biuro Architektoniczne. Generalnym wykonawcą inwestycji jest Eiffage Polska Budownictwo. Od maja 2015 roku na mocy umowy joint venture Enterprise Park jest własnością Tristan Capital Partners i Avestus Real Estate.

 


2.0
Napisz pierwszy komentarz
mantra