Giant

Vantage sprzedaje działkę o wartości 10,8 mln zł

Spółka IPD Południe zawarła przedwstępną umowę sprzedaży działki we Wrocławiu za cenę 10,8 mln zł netto
Spółka IPD Południe zawarła przedwstępną umowę sprzedaży działki we Wrocławiu za cenę 10,8 mln zł netto
IPD Południe zawarła przedwstępną warunkową umowę sprzedaży nieruchomości. Działka znajduje się przy ul. Fabrycznej 6-8 we Wrocławiu i jest przeznaczona pod inwestycję komercyjną.

IPD Południe to spółka zależna od Vantage Development. Zawarła ona przedwstępną warunkową umowę sprzedaży nieruchomości za cenę 10,8 mln zł netto.

 

Sprzedaż posiadanej przez nas działki (wraz z przygotowanym planem budowlanym i pozwoleniem na budowę) była konsekwencją podjętej decyzji strategicznej. Dotyczy ona skupienia się w odniesieniu do inwestycji komercyjnych przede wszystkim na realizacji projektu Promenady Business Park. Wybudowaliśmy tam 30 tys. mkw powierzchni biurowej, w planach jest realizacja kolejnych biurowców. Zdecydowaliśmy zatem, że nie będziemy konkurować sami ze sobą. Chcemy w maksymalnym stopniu skupić się na naszym flagowym projekcie biurowym - mówi dyrektor ds. rozwoju Vantage Development Henryk Wojciechowski.

 

Przyrzeczona umowa sprzedaży nieruchomości ma być zawarta w terminie do 31 grudnia br. z opcją wydłużenia tego terminu o 3 miesiące zgodzie z okolicznościami określonymi w umowie przedwstępnej.

 

Decyzja o sprzedaży działki przy ulicy Fabrycznej była związana także z koniecznością efektywniejszego wykorzystania zamrożonego kapitału. Jesteśmy w procesie poszukiwania gruntów pod kolejne inwestycje przede wszystkim w Warszawie, których ewentualnych zakup chcemy w części sfinansować właśnie z tych środków - wyjaśnia Henryk Wojciechowski.

 

W I półroczu 2016 r. Vantage Development sprzedała 430 lokali, a do końca roku planuje wprowadzić kolejnych 430 do oferty. Celem spółki jest m.in. dalsza dywersyfikacja terytorialna. Obecnie posiadany zasób banku ziemi pozwala spółce na zrealizowanie inwestycji o powierzchni przekraczającej 100 000 mkw. w Warszawie i Wrocławiu.

 

Vantage Development jest jedną z wiodących polskich spółek deweloperskich. Dominującym segmentem jej działalności jest sprzedaż mieszkań, jednak część jej aktywności stanowią także projekty komercyjne, zarówno biurowe, jak i handlowe. Vantage Development jest członkiem Polskiego Związku Firm Deweloperskich oraz Stowarzyszenia Emitentów Giełdowych. Od 2012 r. akcje spółki notowane są na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

 


1.0
Napisz pierwszy komentarz