Proton Office

Pracodawca IT w Olivia Star

Obecne biuro Sii w Olivia Business Centre w Gdańsku
Sii w Trójmieście zatrudnia 700 osób i jest drugim największym pracodawcą IT w Polsce Północnej
Sii Gdańsk wiosną 2017 r. przeniesie swoje biuro do powstającego największego wieżowca w Trójmieście – Olivia Star. Firma jest drugim największym pracodawcą IT w Polsce Północnej. Gdański oddział planuje kolejne zatrudnienia.

Siedziba Sii w Olivia Star zajmie 6000 mkw. powierzchni. Nowe biuro projektowane jest na wzór gigantów z Doliny Krzemowej. Oprócz pomieszczeń do pracy zostaną w nim zastosowane nietypowe rozwiązania, jak np. łącząca piętra zjeżdżalnia. Na wynajętej powierzchni przygotowane będą także pokoje do relaksu, strefa gier i zabaw czy siłownia.Sii w samym Trójmieście zatrudnia 700 osób, co czyni go drugim największym pracodawcą IT w Polsce Północnej. W ciągu roku w gdańskim oddziale firma planuje zatrudnić kolejnych 100 programistów. Spółka rozpoczyna rekrutację do nowych projektów. Specjalistom z pozostałych regionów Polski oferuje ona pakiety relokacyjne i pomoc w przeprowadzce.

 

W ciągu 12 miesięcy powstanie ponad 100 nowych miejsc pracy dla ekspertów IT. Nowozatrudnieni będą realizować projekty dla naszych klientów – globalnych graczy z branży finansowej i zagranicznych domów mediowych. Nasze plany zakładają, że w ciągu 5 lat w Sii Gdańsk będzie pracować 1100 osób – poinformował  Michael Desmurs, dyrektor zarządzający Sii Gdańsk.

 

Sii Polska należy do francuskiej grupy Sii Groupe notowanej na giełdzie w Paryżu. Posiada ona 8 biur w największych miastach Polski – Warszawie, Gdańsku, Wrocławiu, Poznaniu, Krakowie, Łodzi, Lublinie, Katowicach. W całym kraju Sii zatrudnia obecnie 2 400 inżynierów.

 

Olivia Star to aktualnie powstający budynek największego centrum biznesowo-biurowo w Polsce Północnej – Olivia Business Centre w Gdańsku. Obiekt powstanie między Olivia Four i Olivia Six, co pozwoli na zamknięcie pierścienia wokół wewnętrznego, publicznego patio z zielenią i fontannami. Nowy budynek kompleksu Olivia Business Centre powiększy jego oferowaną powierzchnię biurową z 73 000 mkw. do prawie 120 000 mkw. Budynek będzie certyfikowany w ekologicznym systemie BREEAM na poziomie Excellent. Olivia Star, o wysokości 180 m, będzie najwyższym biurowcem w rejonie północnej Polski.

 


0.0
Napisz pierwszy komentarz