GE i Bank BPH z biurami na Muranowie

Biurowiec Gdański Business Center
Polski oddział General Electric oraz Bank BPH to nowi najemcy budynku D Gdański Business Center. Obiekt ten został oddany do użytku w maju br. i stanowi najmłodszą część znajdującego się na warszawskim Muranowie kampusu biurowego.

Dzięki połączeniu najwyższej klasy przestrzeni biurowej z szeroką ofertą usługową oraz atutem łatwego dostępu do komunikacji publicznej, stworzyliśmy miejsce cenione przez najemców i ożywiające północną część warszawskiego Śródmieścia, która jeszcze do niedawna nie była postrzegana jako atrakcyjna lokalizacja dla biznesu – mówi Grzegorz Strutyński, dyrektor handlowy i członek Zarządu HB Reavis Poland.

 

Spółka General Electric International wynajęła na czwartym piętrze biurowca ponad 2750 mkw. powierzchni biurowej z możliwością poszerzenia o kolejne 1350 mkw. Grono najemców powierzchni biurowych Gdański Business Center powiększyło się także o Bank BPH, który zajmuje blisko 730 mkw. Negocjacje z najemcami wspierała firma doradcza CBRE.

 

Najemcy coraz częściej decydują się na konsolidacje biur w jednym budynku, ze względu na możliwość łatwiejszego zarządzania spółkami. Dzisiejsza korzystna sytuacja na warszawskim rynku powierzchni biurowych daje najemcom możliwość wyboru nowego budynku i zaaranżowania powierzchni przez wynajmującego w standardzie „pod klucz” przy braku wkładu po stronie najemcy. Gdański Business Center został doceniony przez GE i Bank BPH za znakomitą lokalizację, efektywność powierzchni i jakość wykończenia – dodaje Paweł Dobrowolski, starszy negocjator w dziale wynajmu powierzchni biurowych, CBRE.

 

Gdański Business Center w czterech budynkach oferuje niemal 100 000 mkw. powierzchni biurowej klasy A. HB Reavis w połowie września br. sprzedał dwa z nich (A i B) na rzecz firmy Savills Investment Management działającej w imieniu jednego z globalnych funduszy emerytalnych. Wśród dotychczasowych najemców kompleksu są takie firmy i instytucje jak: KPMG, Agencja Nieruchomości Rolnych, Nielsen, SNC Lavalin, Provident, WebInterpret, KMD, Agito, Bank BGŻ BNP Paribas S.A. oraz grupa ubezpieczeniowa Aviva.

 


0.0
Napisz pierwszy komentarz