Giant

Dobrze ulokowane pieniądze Allcon Investment

Na zdjęciu: Łużycka Office Park w Gdyni, zdjęcie autorstwa Tomka Kamińskiego
Na zdjęciu: Łużycka Office Park w Gdyni, zdjęcie autorstwa Tomka Kamińskiego
Łużycka Investment, inwestującej na Pomorzu spółka celowa Allcon Investment, pozyskała kolejnego najemcę do kompleksu biurowego Łużycka Office Park w Gdyni.

Dwie kondygnacje w budynku B zajmie polski oddział firmy TURAZ. Firma ulokuje swoją placówkę na dwóch piętrach gdyńskiego biurowca o obszarze ok. 1760. W skład zrealizowanej w I kw. 2010 r. inwestycji Łużycka Office Park wchodzi pięć budynków biurowych klasy A. Na terenie o powierzchni 2,3 ha postawiono biurowce, których powierzchnia użytkowa wynosi 42 000 m kw., w tym na powierzchnię biurową netto przypada 22 500 m kw.

Cztery z pięciu budynków (A, B, C i D) należą do spółki Łużycka Investment i są w całości przeznaczone na wynajem. Budynek E powstał na zamówienie Det Norske Veritas Poland Real Estate Sp. z o.o. Za generalne wykonawstwo i fit-out odpowiedzialna była spółka Allcon Budownictwo.

Inne obiekty biurowe, realizowane przez spółki należące do Grupy Allcon Investment, obejmują Allcon @ Park 1 i 2 w Gdańsku oraz Allcon @ Park 3.

Firma TURAZ należy do czołówki dostawców produktów, służących do zarządzania ryzykiem na różnych rynkach finansowych. Zespół przeszło tysiąca pracowników TUTAZ obsługuje 25 000 klientów z 66 krajów. Pracownicy TURAZ opracowali takie produkty, jak Kondor+, Kondor Trade Processing (KTP), Kondor Global Risk (KGR) czy Top Office w analizach zawierania transakcji, zarządzaniu pozycją i ryzykiem finansowym.

Należący niegdyś do Thomson Reuters TURAZ wszedł na rynek w 1992 r. W styczniu br. został przejęty przez Vista Equity Partners.


0.0
Napisz pierwszy komentarz