Giant

Rekordowa powierzchnia piętra w inwestycji HB Reavis

Na zdjęciu: Konstruktorska Business Center
Na zdjęciu: Konstruktorska Business Center
OTIS i Carrier należące do Grupy United Technologies Corporation (UTC) podpisały umowy najmu w budynku handlowo-usługowym Konstruktorska Business Center w Warszawie, inwestycji HB Reavis.

W ramach inwestycji handlowo-biurowej Konstruktorska Business Center, realizowanej przez firmę HB Reavis, powstanie sześciopiętrowy budynek klasy A, który dostarczy 48 000 m kw. powierzchni najmu. Pojedyncze piętro w biurowcu osiągnie rekordowo dużą w skali Polski powierzchnię – aż 7 341 m kw. Oznacza to bardzo duże możliwości aranżacji wnętrza. Nietypowa powierzchnia piętra mogła skusić pierwszych najemców – spółki z Grupy United Technologies Corporation (UTC), które wprowadzą się na drugie z sześciu docelowo dostępnych pięter. Firmy zajmą 2 300 m kw., ale reprezentowana przez CBRE UTC nie wyklucza wynajęcia dodatkowej powierzchni (ok. 500 m kw.) również dla innych spółek, należących do grupy.

Konstruktorska Business Center jest naszym pierwszym projektem w Polsce. Cieszymy się, że firmy OTIS oraz Carrier, będące światowymi liderami w swoich branżach, doceniły nowoczesny i ekologiczny charakter budynku i zostały pierwszymi najemcami KBC. Jestem pewien, że doskonała lokalizacja oraz znajdujące się w budynku udogodnienia zapewnią pracownikom firmy najwyższy poziom komfortu pracy. W chwili obecnej prowadzone są zaawansowane rozmowy z kolejnymi najemcami, którzy dołączą do naszych pierwszych klientów – mówi Jarosław Prawicki, Leasing Manager w firmie HB REAVIS.

Obiekt przechodzi obecnie proces  precertyfikacji BREEAM, za którego pomyślnym zakończeniem przemawiają ekologiczne rozwiązania, takie jak zasilanie energią elektryczną, pochodzącą wyłącznie z odnawialnych źródeł energii (farmy wiatrowe) i zainstalowanie na parkingu podziemnym 33 stacji ładowania samochodów elektrycznych.  

Zaprojektowany przez pracownię Epstein biurowiec został pomyślany tak, aby stworzyć przyjazne miejsca pracy. Poszczególne pomieszczenia będą znakomicie doświetlone dzięki w pełni przeszklonym ścianom, dodatkowo budynek zostanie wyposażony w uchylne okna. Całości dopełnią naturalna roślinność i oczka wodne na wewnętrznym dziedzińcu oraz dostępne na miejscu punkty gastronomiczne i bankomat.


0.0
Napisz pierwszy komentarz