Giant

Wilanów Office Park – natura na usługach nowoczesności

Na zdjęciu: front budynku A w Wilanów Office Park
Na zdjęciu: front budynku A w Wilanów Office Park
Wilanów Office Park – kompleks biurowy, powstający na terenie, który w 50 proc. będzie biologicznie czynny, – przyciąga kolejne firmy. W ślady pierwszego najemcy, Pol-Aqua, poszła Grupa Asseco.

Polnord SA od lat z powodzeniem realizuje projekty mieszkaniowe w stolicy, miastach regionalnych (Trójmiasto, Wrocław, Łódź), Szczecinie i Olsztynie. Kilka lat temu firma weszła na rynek nieruchomości komercyjnych. W tym sektorze na szczególną uwagę zasługuje ambitny projekt Wilanów Office Park, w ramach którego deweloper dostarczy na rynek 140 tys. m kw. powierzchni biurowej, rozłożonej w 18 budynkach.

Pierwszy biurowiec (B1), o powierzchni 14 301 mkw., oddano do użytkowania we wrześniu 2011 r. Budynek ma do swojej wyłącznej dyspozycji spółka Pol-Aqua. W budowie znajduje się budynek A1, który dostarczy 39 000 mkw. powierzchni biurowej. Biurowiec wynajęła Grupa Asseco – wiodący integrator i dostawca usług informatycznych w Polsce. Ponadto na etapie realizacji znajduje się budynek B3 (17 000 mkw.).

Wszystkie biurowce, wchodzące w skład kompleksu, będą mogły poszczycić się certyfikatami BREEAM. Zgodnie z wymogami zrównoważonego budownictwa, wnętrza poszczególnych budynków będą dobrze doświetlone, a pomieszczenia – ciche i tanie w eksploatacji. Jednocześnie wysokość jednego bloku nie przekroczy czterech pięter nad ziemią. Na miejsce inwestycji wybrano teren otoczony przyrodą, co pozytywnie wpłynie na komfort pracy osób, zatrudnionych w Wilanów Office Park.

Ewenementem w skali kraju jest przestrzeń biologicznie czynna, która zajmie aż 50 proc. liczącego 17 ha terenu inwestycji. Piękny widok z okna to nie jedyny walor środowiskowy projektu. Biurowce są budowane w sąsiedztwie Rezerwatu Krajobrazowego Skarpa Ursynowska, Rezerwatu Leśnego Morysin i ogrodu pałacowego w Wilanowie. Również na terenie samego kompleksu usytuowany będzie park, nawiązujący swoją architekturą do pól golfowych. Na obszarze Miasteczka Wilanów nie brakuje obiektów, pełniących funkcje usługowe i gastronomiczne, zaś nowe punkty zostaną dodatkowo otworzone na terenie kompleksu.


0.0
Napisz pierwszy komentarz