INTER-BUD logoVastint Poland Sp. z o.o. logoOlivia Business Centre logoSpectra Development logoCity Space logoFYI Commercial Consulting logoHAVRE Sp. z o.o. logoARTSERVIS sp. z o.o. logoKontor logoUNIMOR Development S.A. logoINTERBIURO logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoPodium Investment logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoBałtyckie Centrum Biznesu Sp. z o.o. logoTétris Poland logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoCOTEX Office Centre logoVantage Development S.A. logoTorus logoDEVCO Sp. z.o.o. logoAluprof S.A. logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoBusiness House logoPorto Office A Sp. z o.o. logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoNowy Styl Group logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoForbo Flooring Systems Polska logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoArchicom logoAgrobex Sp. z o.o. logoINTER-MAR Stanisław Marzec logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

Ponad 80 proc. Enterprise Park wynajęte

Wizualizacja obiektu Enterprise Park
Wizualizacja obiektu Enterprise Park
Enterprise Park, obiekt biurowy Avestus Real Estate w Krakowie wynajął już ponad 80 proc. swojej powierzchni. Do planowego oddania obiektu pozostało ok. 4 miesiące.

W marcu bieżącego roku Avestus Real Estate (ARE) podpisał z firmą Delphi Poland umowę najmu ponad 8.500 m kw. powierzchni biurowej. Teraz do grona najemców Enterprise Park dołączyła firma Cisco Systems Poland – oddział światowego potentata technologii informatycznych, która zorganizuje swoje biura w kompleksie biurowym powstającym obecnie w dzielnicy Podgórze. Podczas negocjacji umowy firma Cisco Systems Poland reprezentowana była przez zespoły doradcze z Jones Lang LaSalle i CBRE.

Enterprise Park w Krakowie to dla ARE przedsięwzięcie o istotnym znaczeniu. Teren pod inwestycję nabyliśmy w 2008 roku i mimo trwania światowego kryzysu wierzyliśmy, że Kraków pozostanie w centrum zainteresowania dużych przedsiębiorstw z sektora IT/BPO/SSC w Europie. Potwierdził to rosnący popyt na powierzchnie biurowe w mieście w ciągu ostatnich 18 miesięcy. Co więcej, pierwszy etap Enterprise Park jest w ponad 80% wynajęty jeszcze przed zakończeniem budowy. - zaznaczył Guy Speir, Dyrektor ds. wynajmu na Europę Centralną i Wschodnią w Avestus Real Estate

Kompleks powstaje w pobliżu centrum Krakowa (3,5 km od Starego Rynku), przy Alei Powstańców Wielkopolskich na Podgórzu. Na terenie kompleksu staną trzy czterokondygnacyjne budynki biurowe klasy A. W sumie do dyspozycji najemców będzie oddane ok. 28.000 m kw. powierzchni biurowej o najwyższym standardzie. Przestrzeń w budynkach zaprojektowano tak, by zapewnić możliwie dużą swobodę podziału i aranżacji biur. Na piętrach znajdą się bardzo obszerne powierzchnie, od 1706 m kw. Do 2310 m kw.

Budowa kompleksu przebiega z zachowaniem standardów zrównoważonego budownictwa, przy zastosowaniu metod i technologii minimalizujących niekorzystny wpływ na środowisko naturalne. Po wstępnym audycie w ramach systemu certyfikacji ekologicznej BREEAM projekt Enterprise Park otrzymał ocenę „bardzo dobry”.


0.0
Napisz pierwszy komentarz
mantra