Top Woman in Real Estate

Ponad 80 proc. Enterprise Park wynajęte

Wizualizacja obiektu Enterprise Park
Wizualizacja obiektu Enterprise Park
Enterprise Park, obiekt biurowy Avestus Real Estate w Krakowie wynajął już ponad 80 proc. swojej powierzchni. Do planowego oddania obiektu pozostało ok. 4 miesiące.

W marcu bieżącego roku Avestus Real Estate (ARE) podpisał z firmą Delphi Poland umowę najmu ponad 8.500 m kw. powierzchni biurowej. Teraz do grona najemców Enterprise Park dołączyła firma Cisco Systems Poland – oddział światowego potentata technologii informatycznych, która zorganizuje swoje biura w kompleksie biurowym powstającym obecnie w dzielnicy Podgórze. Podczas negocjacji umowy firma Cisco Systems Poland reprezentowana była przez zespoły doradcze z Jones Lang LaSalle i CBRE.

Enterprise Park w Krakowie to dla ARE przedsięwzięcie o istotnym znaczeniu. Teren pod inwestycję nabyliśmy w 2008 roku i mimo trwania światowego kryzysu wierzyliśmy, że Kraków pozostanie w centrum zainteresowania dużych przedsiębiorstw z sektora IT/BPO/SSC w Europie. Potwierdził to rosnący popyt na powierzchnie biurowe w mieście w ciągu ostatnich 18 miesięcy. Co więcej, pierwszy etap Enterprise Park jest w ponad 80% wynajęty jeszcze przed zakończeniem budowy. - zaznaczył Guy Speir, Dyrektor ds. wynajmu na Europę Centralną i Wschodnią w Avestus Real Estate

Kompleks powstaje w pobliżu centrum Krakowa (3,5 km od Starego Rynku), przy Alei Powstańców Wielkopolskich na Podgórzu. Na terenie kompleksu staną trzy czterokondygnacyjne budynki biurowe klasy A. W sumie do dyspozycji najemców będzie oddane ok. 28.000 m kw. powierzchni biurowej o najwyższym standardzie. Przestrzeń w budynkach zaprojektowano tak, by zapewnić możliwie dużą swobodę podziału i aranżacji biur. Na piętrach znajdą się bardzo obszerne powierzchnie, od 1706 m kw. Do 2310 m kw.

Budowa kompleksu przebiega z zachowaniem standardów zrównoważonego budownictwa, przy zastosowaniu metod i technologii minimalizujących niekorzystny wpływ na środowisko naturalne. Po wstępnym audycie w ramach systemu certyfikacji ekologicznej BREEAM projekt Enterprise Park otrzymał ocenę „bardzo dobry”.


0.0
Napisz pierwszy komentarz