Giant

Inwestycje na Rynku Nieruchomości Komercyjnych

Miasto : Hotel Westin, Al. Jana Pawła II 21
Miejsce : Warszawa
Data : 07.06.2016
Godzina : 09:00 - 17:00
Status : zakończone
Inwestycje na Rynku Nieruchomości Komercyjnych
Warszawa - Hotel Westin, Al. Jana Pawła II 21

Rynek inwestycyjny w Polsce nie notował takiego zainteresowania od czasów boomu z drugiej połowy ubiegłej dekady. Również kraje regionu nie mogą narzekać na brak uwagi. Sytuacja jest jednak dynamiczna – zmiany polityczne i prawne, rosnąca konkurencja czy obawy przed możliwym spowolnieniem, to tylko niektóre z wyzwań, przed którymi stanąć muszą dzisiaj inwestorzy. Podczas Drugiej Konferencji Inwestycji w Nieruchomości Komercyjne organizowanej przez Eurobuild Conferences postaramy się zmierzyć z tymi i innymi, trapiącymi inwestorów, zagadnieniami.

Program:

8.30 - 9.00 Rejestracja uczestników i powitalna kawa

9.00 - 9.30 Rynek inwestycyjny w państwach CEE

Czy Rosja będzie nadal na cenzurowanym? Gdzie szukać okazji? Węgry, Rumunia, a może Serbia?

9.30 - 10.15 #dobrazmianapl, czyli jak zmiany polityczne wpływają na rynek? Strach ma wielkie oczy czy business as usual?

10.15 - 11.00 Sytuacja na rynku inwestycyjnym w Polsce

Gdzie jest Polska, w jakim punkcie cyklu? Skąd u deweloperów jest optymizm (nadal się dużo buduje) czy wpływ mają ceny ropy, materiałów budowlanych? Jak inwestorzy mogą odnaleźć się w obecnej sytuacji?

11.00 - 11.20 Zarządzanie portfelem nieruchomości

Jak zarządzać portfelem żeby zmaksymalizować dochód? Kiedy odpuścić, sprzedać i poszukać czegoś lepszego?

11.20 - 12.00 Finansowanie nieruchomości komercyjnych

Pieniędzy na nieruchomości jest dużo, ale czy na wszystkie? Co lubią finansiści, jak obecną sytuację oceniają banki? Jak podatek bankowy wpływa na finansowanie nieruchomości? Czego nie sfinansują? Jakie napotykają przeszkody? Gdzie widzą ryzyko? I wreszcie gdzie szukać alternatywnych źródeł finansowania?

12.00 - 12.20 Przerwa kawowa i networking

12.20 - 14.10 Równoległe dyskusje. Polski kapitał na scenie nieruchomościowej vs. inwestycyjne dylematy
 

12.20-13.00 Polski REIT Sposób na nieruchomości
  Jak wprowadzenie nowych regulacji może wpłynąć na rynek nieruchomości komercyjnych w Polsce? Kiedy polski kapitał będzie miał swoje pięć minut i wypłynie na szerokie wody we własnym kraju? Inwestorzy core, value add i oportuniści... Które podejście jest najbardziej obiecujące w najbliższych latach? Co czai się za rogiem? Niskie stopy procentowe nie będą wiecznie napędzać rynku inwestycyjnego. Jakie strategie przygotować na wypadek zmiany warunków w otoczeniu finansowym?
13.00-13.20 Gruntowne eldorado Transakcje korporacyjne i portfelowe
  Rynek gruntów rozpalił się do czerwoności. Ile może jeszcze potrwać dobra passa w tym segmencie? Czy inwestorzy kupią wszystko za każde pieniądze? Jak zmiany w prawie dotyczącym nieruchomości rolnych wpływają na podaż gruntów pod magazyny? aki jest potencjał tego rodzaju transakcji (np. ostatnia sprzedaż Echo przez Griffina, TPG i TriGranit), jakie są ich wady, zalety i specyfika?
13.20-13.50 Nieruchomościowy plankton W co zainwestować
  Budynki za kilka czy kilkanaście milionów złotych stanowią pokaźną część obrotu na rynku inwestycyjnym. Duzi gracze obchodzą je jednak bokiem. Czy jest szansa na zmianę? Biura, centra handlowe, magazyny, a może hotele, akademiki, luksusowe apartamenty czy centra danych, który segment nieruchomości ma przed sobą najatrakcyjniejszą przyszłość z punktu widzenia inwestorów? Projekty wielofunkcyjne – atrakcyjny produkt czy problemy do kwadratu? Wady i zalety takich inwestycji z punktu widzenia inwestora.
13.50-14.10 Najbardziej atrakcyjne inwestycyjnie polskie miasta i regiony Case study
  Stawiać na sprawdzone lokalizacje czy raczej poszukiwać własnych ścieżek? Prawne aspekty procesu inwestycyjnego. Na co zwrócić uwagę, jakich rozwiązań unikać.


14.10 - 15.10 Lunch i sesja dyskusyjna

Gospodarzem każdego stołu jest lider dyskusji, który moderuje rozmowę, zachęca uczestników do dzielenia się opiniami i zadawania pytań sobie nawzajem. Formuła doskonale integruje grupę i pozwala na swobodną wymianę doświadczeń w tematach zidentyfikowanych jako ważne dla rynku nieruchomości w 2016 r.

Stoły A – Rynek biurowy
Stoły B – Rynek handlowy
Stoły C – Rynek magazynowy

Tematy sesji:

 • Zmiany w prawie, a rynek nieruchomości
 • Regiony vs. stolica – przeciąganie liny czy komplementarna oferta?
 • Co mówi o kondycji rynku aktywność na rynku inwestycyjnym?
 • Rozmiar ma znaczenie? Małe nieruchomości jako produkt inwestycyjny
 • Rewitalizacja po polsku.
 • Fund Management. Rola asset managera, property managera, innych usługodawców na rynku nieruchomości.
 • Sposoby podwyższania wartości nieruchomości.
 • Roszczenia reprywatyzacyjne.
 • Na jak długo starczy paliwa, czyli czy kryzys czai się już za rogiem?
 • Uzyskiwanie pozwoleń na budowę, jest lepiej?
 • Nowe trendy: work&place, wirtualny handel, starzenie się społeczeństwa, praca zdalna. Co wpłynie na zyskowność poszczególnych typów inwestycji?

15.10 - 16.10 Koktajl i networking

Rejestracja na konferencję jest możliwa poprzez stronę eurobuildcee.com.


0.0
Tagi:
Napisz pierwszy komentarz