Giant

EKO Spring into Green

Lista wydarzeń

Miasto : Warszawa
Miejsce :
Data : 13.03.2012
Godzina : 11:00
Status : zakończone
13 marca w Warszawie odbędzie się szkolenie i konferencja, na których poruszona zostanie tematyka zrównoważonego budownictwa.

13 marca w Warszawie odbędzie się „Spring into Green” – szkolenie i konferencja, na których poruszona zostanie tematyka zrównoważonego budownictwa.

W gronie otwartych na nowości profesjonalistów toczyć się będą rozmowy na temat zrównoważonego projektowania. Konferencja zaprezentuje go w nowy, interaktywny sposób.

Pierwsza część konferencji będzie mieć formę green design charrette. Uczestnicy zdobędą praktyczną wiedzę na temat możliwości „zazielenienia” swoich biur. Po krótkich prezentacjach projektów najlepszych polskich biur architektonicznych (m.in. Marka Kuryłowicza z Kuryłowicz & Associates i Agnieszki Kalinowskiej-Sołtys z APA Wojciechowski) Agnes Vorbrodt (PLGBC) poprowadzi warsztat. Prelegenci przejdą od strategii zielonego projektowania dla dużych założeń urbanistycznych poprzez budynki, aż do wnętrz.

W drugiej części zaprezentowany zostanie LEED for Homes International. Program ten, opracowany specjalnie dla rynku mieszkaniowego jedno- i wielorodzinnego, jest już dostępny na rynku europejskim dla wybranych projektów. Deweloperzy i prowadzący inwestycje będą mieli okazję, aby dowiedzieć się więcej na temat tego programu (bardzo popularnego w USA i Chinach). Będą mogli dowiedzieć się, w jaki sposób zdobyć przewagę konkurencyjną poprzez udział w tym programie.

Następnie przeprowadzone zostaną 2 case studies z nowo certyfikowanych budynków – jeden LEED i jeden BREEAM:

  1. System oceny LEED zostanie przedstawiony na przykładzie Alchemii – projektu biurowego klasy A, zlokalizowanego w Gdańsku. Budynek, którego deweloperem jest Torus, został zaprojektowany przez pracownię architektoniczną APA Wojciechowski. Wykonała go firma Intec, a VVS|Architect & Consultants / AVA Agnes Vorbrodt & Associates odpowiada za zarządzanie procesem certyfikacji LEED.
  2. BREEAM pokażemy na przykładzie centrum biurowego Textorial Park, którego inwestorem jest St. Paul’s Developments Polska. Obiekt powstał na Księżym Młynie – XIX-wiecznym kompleksie fabrycznym Karola Scheiblera. Pofabryczna architektura w zderzeniu z nowoczesnym stylem zabudowy tworzą niepowtarzalny klimat miejsca.

 

Pełny program konferencji dostępny na: SPRING INTO GREEN


0.0
Tagi: PLGBC
Napisz pierwszy komentarz