Giant

EKO The Road to Rio +20

Lista wydarzeń

|
Miasto : Warszawa
Miejsce : Warsaw Conference Center
Data : 17.05.2012 - 01.01.2008
Godzina : 09:00 - 00:00
Status : zakończone
Konferencja The Road to Rio +20 z gościem specjalnym Jane Henley CEO World GBC.

Z okazji Szczytu Ziemi, który odbędzie się 20-22.06.2012 w Rio de Janeiro, PLGBC organizuje konferencję tematycznie związana z tym wielkim wydarzeniem.

Zadaniem szczytu jest odpowiedz na pytania: Jak wygląda gospodarka w perspektywie zrównoważonego rozwoju oraz jak wygląda sytuacja stworzenia instytucjonalnych ram dla zrównoważonego rozwoju.

Podczas naszej konferencji postaramy się pokazać Państwu jak sytuacja ta wygląda w Polsce, na co możemy liczyć ze strony World GBC, jakie są trendy i perspektywy rozwoju. Wprawdzie droga jest jeszcze daleka, ale świadomość społeczeństwa rośnie, co za tym idzie instytucje społeczne, rządowe, samorządowe nie mogą pozostać obojętnie.  
 

Rio +20 to nowy krok na drodze powstającej globalnej społeczności, autentycznego dialogu miedzy narodami i obywatelami, pogłębienie świadomości wspólnego losu i próby globalnego zarządzania. Rio +20 szczyt może idealnie prowadzić do wielokulturowej wizji etycznej i politycznej zdolnej przemieniać architekturę globalnego zarządzania.

Konferencja Road to Rio+20 jest jedyna okazja aby w Polsce posłuchać bezpośrednio z ust Jane Henley, szefowej World Green Building Council, jak kluczowa role budynki będą odgrywać w nowej, proekologicznej ekonomii – mówi Agnes Vorbrodt, założcielka, CEO i VP PLGBC - Budynki zużywają prawie 40% energii i są odpowiedzialne za 1/3 światowych emisji gazów cieplarnianych, dlatego wierzymy, ze inteligentna inwestycja w budownictwo pomoże w wysiłkach mających na celu zapobieganie zmianom klimaty oraz uświadomi społeczeństwu potencjalne oszczędności.

Konferencja odbędzie się w Warsaw Conference Center, ul. Górczewska 124 w godz. 09.00-12.00
Wymagana rejestracja pod adresem mailowym: rejestracja@plgbc.org.pl

Zapraszamy!


0.0
Tagi: PLGBC
Napisz pierwszy komentarz