Porto Office B Sp. z o.o. logoGhelamco Poland logoTorus logoLC Corp S.A. logoSpectra Development logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoCHB14 logoGTV Lighting logoDuda Development logoOlivia Business Centre logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoUNIMOR Development S.A. logoTétris Poland logoPodium Investment logoBusiness House logoHAVRE Sp. z o.o. logoKwiaty dla biura logoNowy Styl Group logoAgrobex Sp. z o.o. logoDEVCO Sp. z.o.o. logoCentrum Techniki Okrętowej S.A. logoArchicom logoAluprof S.A. logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoCOTEX Office Centre logoOnyx Business Point logoVastint Poland Sp. z o.o. logoKontor logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoSchüco International Polska logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoCity Space logoTork logoFYI Commercial Consulting logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoEcho Investment logoEkodom Deweloper logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoINTERBIURO logoEURO STYL Spółka Akcyjna logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

Holistycznie, czyli jak?

|
Praca architekta nie kończy się na zaprojektowaniu biura, lecz czuwa on także nad zgodnością idei z realizacją. Dlaczego warto inwestować w takie podejście do projektowania wyjaśnia Małgorzata Grzyb, architekt & interior designer z firmy Interbiuro.
Małgorzata Grzyb, architekt & interior designer z firmy Interbiuro
Małgorzata Grzyb, architekt & interior designer z firmy Interbiuro

 

Na początku rozmowy o holistycznie zaprojektowanym biurze rodzi się podstawowe pytanie: czym charakteryzuje się taka przestrzeń i jak się ją tworzy?

Holistycznie zaprojektowane biuro charakteryzuje się tym, że wszystkie potrzeby człowieka związane z tym miejscem– funkcjonalność, dbałość o środowisko, zdrowie, poczucie estetyczne, bezpieczeństwo, komfort psychiczny – są zaspokojone w sposób zrównoważony. Aby stworzyć taką przestrzeń do pracy, musimy bardzo wnikliwie i z dużą empatią przeanalizować środowisko pracy oraz hierarchię potrzeb pracownika.

Z jakich jeszcze innych powodów Interbiuro przed rozpoczęciem działań stara się poznać firmę, która jest jego klientem i zrozumieć jej misję?

Chcemy poznać naszego klienta, jego filozofię, profil działalności, pracowników i ich potrzeby oraz oczekiwania, aby klient był zadowolony z końcowego efektu. Pomagamy w sformułowaniu wytycznych do projektowania. Jeśli jest to potrzebne, przeprowadzamy też ankiety i prowadzimy rozmowy wśród pracowników, aby określić cele projektu. 

Kiedyś urządzanie powierzchni biurowej wiązało się z zakupem wyposażenia, wypełnieniem przepisów dotyczących tego typu miejsc i skupieniem się na wizualnym aspekcie (np. wybierając wyposażenie zgodne z meblarskimi trendami). Z czasem jednak podejście to zaczęło się zmieniać i stało się bardziej holistyczne. Co wpłynęło na tę zmianę myślenia?

Troska i dbałość o pracownika. Pracownicy są największym skarbem firmy. Może to brzmieć jak frazes, ale w ostatnim okresie nabrało to bardzo realnego znaczenia. Jeśli pracownicy są traktowani jak skarb i firma zarządza zdrowymi relacjami, to może spodziewać się wyników finansowych i sukcesu komercyjnego. 

 

Tagi: Interbiuro
Napisz pierwszy komentarz
Archicom - City Forum
mantra