Onyx Business Point logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoEcho Investment logoLobos Nieruchomości logoINTERBIURO logoAluprof S.A. logoTorus logoOcean Plaza Sp. z o.o. logoKwiaty dla biura logoCity Space logoNowy Styl Group logoOlivia Business Centre logoPRO-INVEST S.A. logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoHAVRE Sp. z o.o. logoAgrobex Sp. z o.o. logoArchicom logoCity Office logoSpectra Development logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoGTV Lighting logoHAMMERMED II sp. z o.o. Nieruchomości S.K. logoFYI Commercial Consulting logoReflexSun.eu – SizeFlex Sp. z o.o. logoCentrum Techniki Okrętowej S.A. logoGhelamco Poland logoTętnowski Development Sp. z o.o. logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoCHB14 logoDEVCO Sp. z.o.o. logoSchüco International Polska logoLC Corp S.A. logoUNIMOR Development S.A. logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoVastint Poland Sp. z o.o. logoGłówka Pracuje logoBusiness House logoCOTEX Office Centre logoBC INVESTMENTS sp z o.o. logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoEURO STYL Spółka Akcyjna logoPorto Office B Sp. z o.o. logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

Holistycznie, czyli jak?

|
Praca architekta nie kończy się na zaprojektowaniu biura, lecz czuwa on także nad zgodnością idei z realizacją. Dlaczego warto inwestować w takie podejście do projektowania wyjaśnia Małgorzata Grzyb, architekt & interior designer z firmy Interbiuro.
Małgorzata Grzyb, architekt & interior designer z firmy Interbiuro
Małgorzata Grzyb, architekt & interior designer z firmy Interbiuro

 

Na początku rozmowy o holistycznie zaprojektowanym biurze rodzi się podstawowe pytanie: czym charakteryzuje się taka przestrzeń i jak się ją tworzy?

Holistycznie zaprojektowane biuro charakteryzuje się tym, że wszystkie potrzeby człowieka związane z tym miejscem– funkcjonalność, dbałość o środowisko, zdrowie, poczucie estetyczne, bezpieczeństwo, komfort psychiczny – są zaspokojone w sposób zrównoważony. Aby stworzyć taką przestrzeń do pracy, musimy bardzo wnikliwie i z dużą empatią przeanalizować środowisko pracy oraz hierarchię potrzeb pracownika.

Z jakich jeszcze innych powodów Interbiuro przed rozpoczęciem działań stara się poznać firmę, która jest jego klientem i zrozumieć jej misję?

Chcemy poznać naszego klienta, jego filozofię, profil działalności, pracowników i ich potrzeby oraz oczekiwania, aby klient był zadowolony z końcowego efektu. Pomagamy w sformułowaniu wytycznych do projektowania. Jeśli jest to potrzebne, przeprowadzamy też ankiety i prowadzimy rozmowy wśród pracowników, aby określić cele projektu. 

Kiedyś urządzanie powierzchni biurowej wiązało się z zakupem wyposażenia, wypełnieniem przepisów dotyczących tego typu miejsc i skupieniem się na wizualnym aspekcie (np. wybierając wyposażenie zgodne z meblarskimi trendami). Z czasem jednak podejście to zaczęło się zmieniać i stało się bardziej holistyczne. Co wpłynęło na tę zmianę myślenia?

Troska i dbałość o pracownika. Pracownicy są największym skarbem firmy. Może to brzmieć jak frazes, ale w ostatnim okresie nabrało to bardzo realnego znaczenia. Jeśli pracownicy są traktowani jak skarb i firma zarządza zdrowymi relacjami, to może spodziewać się wyników finansowych i sukcesu komercyjnego. 

 

Tagi: Interbiuro
Napisz pierwszy komentarz
Archicom - City Forum
mantra