Giant

Wykładzina idealnie dopasowana

|
LVT Allura w showroomie Kinnarps w Krakowie
Zmieniasz wystrój biura? Nie zapomnij o podłodze! Waldemar Kulikowski, Key Account Manager firmy Forbo Flooring Polska, ekspert rozwiązań podłogowych do biur radzi jak dobrać idealną wykładzinę do konkretnego pomieszczenia biurowego.

Jaką rolę podczas aranżacji biura odgrywa właściwa wykładzina?

Podłoga jest najbardziej eksploatowaną powierzchnią przestrzeni biurowej, a jednocześnie najbardziej eksponowaną. W przypadku wykładziny dywanowej ważny jest jej wygląd, komfort użytkowania oraz parametry techniczne. Wykładzina dywanowa wciąż jest najczęściej wybieranym materiałem do biur, ale nie zapominajmy też o innych materiałach, takich jak wykładziny flokowane czy PVC LVT oraz modne naturalne linoleum. To one powodują, że projekt biura staje się niepowtarzalny i kompletny.

Jak dobrać wykładzinę, by pasowała, a wręcz współtworzyła charakter biura? Czym się kierować w tym wyborze?

To jest indywidualna sprawa, bowiem każde biuro ma być wyjątkowe. Czasami proste, tradycyjne, czasami szykowne czy wyzywające. Ja, jako przedstawiciel producenta jestem w stanie pomóc w odróżnieniu każdego rodzaju materiału pod względem technicznym i użytkowym, ale projektowanie to już zostawiam architektom. My dajemy możliwości twórczej pracy i dbamy o jakość oferowanych materiałów. Poszukującym inspiracji polecam realizacje prezentowane na naszej stronie www.forbo-flooring.pl, gdzie znaleźć można biura z całego świata. Warto korzystać z szerokiej gamy materiałów, nie bać się ich łączyć, bowiem nie tylko szara wykładzina wygląda dobrze w biurze (choć jest to jeden z najpopularniejszych kolorów).

Urządzając biuro należy montować specjalne wykładziny biurowe czy można np. zainstalować wykładziny domowe?

Jeśli nasze biuro mieści się w domu to tak. Ponieważ jednak biura są zazwyczaj bardziej eksploatowane (intensywny ruch, krzesła na kółkach, przesuwanie biurek itp.) rekomendujemy specjalne wykładziny do biur. Renomowany producent jest w stanie dostarczyć takie rozwiązania, które są optymalne dla danego natężenia ruchu.

 


0.0
Napisz pierwszy komentarz