PGE Narodowy

Konkurs Inteligentny Klucz

Z branży

Konkurs jest pierwszym polskim wyróżnieniem dla wykonawców i integratorów w zakresie realizacji obejmujących inteligentne technologie budynku.

Nagroda Inteligentny Klucz jest pierwszą edycją konkursu skierowanego do wykonawców oraz integratorów obiektów budowlanych, w których zastosowano inteligentne technologie dla zintegrowanego budynku. Celem nagrody jest zwrócenie uwagi i wyróżnienie najlepszych i najbardziej spektakularnych projektów, które wzbogaciły architekturę w pakiet systemów bezpieczeństwa, zarządzania i multimediów.

Na polskim rynku pojawia się coraz więcej realizacji, które zasługują na szeroką promocję i wyróżnienie w aspekcie zintegrowania inteligentnych technologii w budynku. Dotychczas doceniana była architektura, energooszczędność budynków czy innowacyjna modernizacja. Dlatego zdecydowaliśmy o stworzeniu nagrody, która będzie promować  płaszczyznę dotąd pomijaną, a tak ważną i niezbędną w funkcjonowaniu nowoczesnych realizacji budynkowych - mówi Magdalena Kniszner, Prezes Lockus Sp. z  o.o.

W ramach konkursu Inteligentny Klucz projekty oceniane będą w dwóch kategoriach: realizacja w budynku użyteczności publicznej oraz realizacja w  budynku prywatnym (rezydencjalnym).

Spośród zgłoszonych budynków do kolejnego etapu konkursu zakwalifikowanych zostanie 10 realizacji, z których wybrane zostaną 3 najlepsze w każdej kategorii konkursowej. Ogłoszenie wyników oraz przyznanie statuetek Platynowego, Złotego i Srebrnego „Inteligentnego Klucza” odbędzie się w październiku 2013 roku podczas konferencji IBTMM 2013- 1st World Multi-Conference on INTELLIGENT BUILDING TECHNOLOGIES & MULTIMEDIA MANAGEMENT.

To co wyróżnia konkurs, to fakt i iż nagrodzony zostanie nie tylko budynek, ale przede wszystkim praca integratorów, wykonawców, a także projektantów. To od nich bowiem zależy czy integracja wszystkich podsystemów będzie ze sobą współgrać na oczekiwanym przez użytkowników poziomie - podkreśla Magdalena Kniszner.

Zgłoszone projekty i ich realizatorzy na pewno uzyskają prestiż w środowisku inwestorów i użytkowników, a także referencję autorytetów i ekspertów branżowych. Dodatkowo, mogą liczyć na promocję wśród aktywnych uczestników branży.

W skład kapituły konkursu wchodzą: prof. Ryszard Tadeusiewicz, prof. Wacław Celadyn, prof. Piotr Łebkowski, prof. Krzysztof Ingarden, prof. Paweł Węgrzyn, prof. Jerzy Mikulik, dr Grzegorz Augustyn.

Szczegółowe informacje dotyczące nagrody Inteligentny Klucz dostępne są na stronie www.inteligentnyklucz.pl

Zgłoszenia do udziału w konkursie przyjmowane są do 30 czerwca 2013.

Organizatorami konkursu są firmy Lockus oraz Emmerson Lumico. Patronat honorowy nad konkursem objęli: AGH, Politechnika Krakowska oraz PAN.


0.0
Napisz pierwszy komentarz