Giant

Człowiek i urbanizacja – BAU 2015

Na targach BAU zostanie zaprezentowana fasada parametryczna, fot. Schüco
W dniach 19-24 stycznia 2015 r. odbędą się w Monachium światowe targi architektury, materiałów i systemów budowlanych BAU 2015. Poruszone zostaną tematy związane z funkcjonowaniem człowieka w zurbanizowanym otoczeniu, zrównoważonym rozwojem miast oraz oszczędnością zasobów i energii.

Ludzie coraz mniej czasu spędzają na zewnątrz, a coraz więcej w budynkach. Zmiana stylu życia wiąże się z koniecznością wprowadzania nowych technologii w budownictwie, podnoszących komfort życia i estetykę. Urbanizacja przyczynia się też do popularyzowania zrównoważonego rozwoju jako modelu społecznego i ekonomicznego – do inwestowania w nowoczesne, ekologiczne technologie skłania przede wszystkim chęć zminimalizowania rosnących kosztów. Budowę energooszczędnych budynków umożliwia termoizolowana powłoka. Podczas targów BAU 2015 firma Schüco przedstawi konstrukcje fasad, okien i drzwi, które spełniają najwyższe standardy pod względem parametrów, jakości i funkcjonalności

 

Przygotowana przez Schüco prezentacja technologii pod hasłem „Mieszkać, pracować, żyć” będzie nawiązywała do wzrastających potrzeb człowieka w zurbanizowanym środowisku. Przedsiębiorstwo pokaże, w jaki sposób można realizować inteligentne i energooszczędne budynki – zarówno mieszkalne, jak i komercyjne, które łączą oszczędność kosztów i maksymalny komfort użytkowania. W sektorze budownictwa komercyjnego firma zaprezentuje między innymi nowy parametryczny system fasadowy pozwalający na szybkie projektowanie i ekonomiczną realizację fasad o skomplikowanej strukturze geometrycznej 3D.

 

Firma Schüco tworzy zrównoważone powłoki budynków, wyróżniające się wysoką efektywnością energetyczna, przyczyniającą się do redukcji emisji CO2 i ochrony konwencjonalnych źródeł energii. Firma oraz jej dywizje - metalowa i PVC-U oferują szeroką gamę produktów do budynków nowych i modernizowanych, zapewniając spełnienie indywidualnych wymagań we wszystkich strefach klimatycznych. Przedsiębiorstwo zatrudnia ponad 4 800 pracowników, a w 78 krajach działa 12 000 firm partnerskich, a w 2013 roku osiągnęło roczny obrót w wysokości 1,5 miliarda euro.


0.0
Tagi: Schuco
Napisz pierwszy komentarz