Nowy Styl Group logoBusiness House logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoPodium Investment logoForbo Flooring Systems Polska logoOlivia Business Centre logoFYI Commercial Consulting logoARTSERVIS sp. z o.o. logoTorus logoINTERBIURO logoUNIMOR Development S.A. logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoBałtyckie Centrum Biznesu Sp. z o.o. logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoINTER-BUD logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoCity Space logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoVantage Development S.A. logoHAVRE Sp. z o.o. logoDEVCO Sp. z.o.o. logoAluprof S.A. logoVastint Poland Sp. z o.o. logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoTétris Poland logoAgrobex Sp. z o.o. logoSpectra Development logoKontor logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoCOTEX Office Centre logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoPorto Office A Sp. z o.o. logoArchicom logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

Świat designu nagradza Kinnarps

Przyznawana przez Design Zentrum Nordrhein Westfalen nagroda Red Dot Award jest jedną z najbardziej prestiżowych w świecie designu
Clip jest meblem wielofunkcyjnym, który sprawdza się jako siedzisko łączące zadania siedzisk i biurek. Autorem projektu jest Fredrik Mattson
Prestiżową nagrodę Red Dot Design Award 2015 zdobyły krzesło Embrace marki Kinnarps oraz Frame i Clip marki Materia, należącej do grupy Kinnarps.

Nagrodę Red Dot Design Award 2015 zdobyły krzesło Embrace marki Kinnarps oraz Frame i Clip marki Materia, należącej do grupy Kinnarps. Przyznawana przez Design Zentrum Nordrhein Westfalen nagroda Red Dot Award jest jedną z najbardziej prestiżowych w świecie designu. Postrzegana jako uhonorowanie wyjątkowego wzornictwa i najwyższej jakości produktu przyznawana jest w trzech kategoriach wzornictwa produktów, wzornictwa środków komunikacji oraz wzornictwa projektów. 

 

Projekt Embrace charakteryzują łagodne krzywe i gładka geometria. W założeniu jego konstrukcja ma wyrażać prostotę i trwałość. Embrace i odpowiedzialny za projekt niemiecki projektant Stefan Brodbeck otrzymali już do tej pory wiele międzynarodowych nagród w dziedzinie wzornictwa. W tym roku zostali również zdobywcami iF Design Awards 2015. Oczywiście, że byłem bardzo dumny i szczęśliwy, kiedy usłyszałem, że Embrace wygrał. Embrace to świetny design i równowaga funkcji, która pozwala zarówno na aktywną pracę przy biurku jak i uzupełnianie energii w relaksującej pozycji - mówi Stefan Brodbeck.

 

Marka Materia, która jest częścią Grupy Kinnarps, została doceniona za innowacyjne meble Frame i Clip. Frame, jest projektem, który przypomina ramkę do zdjęć. W odróżnieniu od normalnych mebli do siedzenia fotel ma oba boki i szczyt, które otaczają siedzącego i oddzielają go od otoczenia, dając mu poczucie własnej przestrzeni. Frame został zaprojektowany przez Olę Giertza. Clip jest meblem wielofunkcyjnym, który sprawdza się jako siedzisko łączące zadania siedzisk i biurek, a został zaprojektowany przez Fredrika Mattsona.

 

Nagrody Red Dot Award zostaną wręczone podczas uroczystej gali w dniu 29 czerwca w Essen w Niemczech. Po zakończeniu uroczystości wszystkie zwycięskie produkty będzie można obejrzeć w Muzeum Red Dot Design – również w Essen. Muzeum to jest chętnie odwiedzane przez entuzjastów designu z całego świata, którzy przybywają tu w poszukiwaniu inspiracji oraz najnowszych branżowych trendów.

 


0.0
Tagi: Kinnarps
Napisz pierwszy komentarz
Dekerta 18 - duży
mantra