Świat designu nagradza Kinnarps

Przyznawana przez Design Zentrum Nordrhein Westfalen nagroda Red Dot Award jest jedną z najbardziej prestiżowych w świecie designu
Clip jest meblem wielofunkcyjnym, który sprawdza się jako siedzisko łączące zadania siedzisk i biurek. Autorem projektu jest Fredrik Mattson
Prestiżową nagrodę Red Dot Design Award 2015 zdobyły krzesło Embrace marki Kinnarps oraz Frame i Clip marki Materia, należącej do grupy Kinnarps.

Nagrodę Red Dot Design Award 2015 zdobyły krzesło Embrace marki Kinnarps oraz Frame i Clip marki Materia, należącej do grupy Kinnarps. Przyznawana przez Design Zentrum Nordrhein Westfalen nagroda Red Dot Award jest jedną z najbardziej prestiżowych w świecie designu. Postrzegana jako uhonorowanie wyjątkowego wzornictwa i najwyższej jakości produktu przyznawana jest w trzech kategoriach wzornictwa produktów, wzornictwa środków komunikacji oraz wzornictwa projektów. 

 

Projekt Embrace charakteryzują łagodne krzywe i gładka geometria. W założeniu jego konstrukcja ma wyrażać prostotę i trwałość. Embrace i odpowiedzialny za projekt niemiecki projektant Stefan Brodbeck otrzymali już do tej pory wiele międzynarodowych nagród w dziedzinie wzornictwa. W tym roku zostali również zdobywcami iF Design Awards 2015. Oczywiście, że byłem bardzo dumny i szczęśliwy, kiedy usłyszałem, że Embrace wygrał. Embrace to świetny design i równowaga funkcji, która pozwala zarówno na aktywną pracę przy biurku jak i uzupełnianie energii w relaksującej pozycji - mówi Stefan Brodbeck.

 

Marka Materia, która jest częścią Grupy Kinnarps, została doceniona za innowacyjne meble Frame i Clip. Frame, jest projektem, który przypomina ramkę do zdjęć. W odróżnieniu od normalnych mebli do siedzenia fotel ma oba boki i szczyt, które otaczają siedzącego i oddzielają go od otoczenia, dając mu poczucie własnej przestrzeni. Frame został zaprojektowany przez Olę Giertza. Clip jest meblem wielofunkcyjnym, który sprawdza się jako siedzisko łączące zadania siedzisk i biurek, a został zaprojektowany przez Fredrika Mattsona.

 

Nagrody Red Dot Award zostaną wręczone podczas uroczystej gali w dniu 29 czerwca w Essen w Niemczech. Po zakończeniu uroczystości wszystkie zwycięskie produkty będzie można obejrzeć w Muzeum Red Dot Design – również w Essen. Muzeum to jest chętnie odwiedzane przez entuzjastów designu z całego świata, którzy przybywają tu w poszukiwaniu inspiracji oraz najnowszych branżowych trendów.

 


0.0
Tagi: Kinnarps
Napisz pierwszy komentarz