Giant

Łódzka filmówka zaprezentuje się w WFC

Etiudy będzie można obejrzeć w Warsaw Financial Center już jesienią
Etiudy będzie można obejrzeć w Warsaw Financial Center już jesienią
Na ścianie lobby budynku Warsaw Financial Center będą wyświetlane etiudy filmowe utalentowanym studentom Szkoły Filmowej w Łodzi.

Etiudy filmowe studentów Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. L. Schillera w Łodzi będą wyświetlane na ścianie wizyjnej w lobby Warsaw Financial Center. Celem współpracy Uczelni i Inwestora jest wspieranie młodych, obiecujących przedstawicieli polskiej sztuki filmowej. Pokazywane obrazy zostaną wyłonione w drodze konkursu.

 

W pierwszym jego etapie grupa jurorów z firm Tristan Capital Partners i Colliers International oraz Szkoły Filmowej w Łodzi wybierze 3 najlepsze scenariusze do etiud kina niemego. Laureaci otrzymają następnie fundusze na realizację filmów według własnych pomysłów.


Etiudy będzie można obejrzeć w Warsaw Financial Center już jesienią. Imponująca ściana wizyjna o wymiarach 4,84 m x 4,14 m, złożona z 24 bezszwowych 55` monitorów, jest centralnym punktem lobby od jego gruntownego remontu, jaki miał miejsce w drugiej połowie 2014 roku. Jest to jedyna ogólnodostępna konstrukcja tego typu w Polsce.

 

Codziennie przez lobby Warsaw Financial Center przewija się blisko 3000 osób, więcej niż wynosi średnia dzienna widownia w przeciętnym warszawskim kinie. Dzięki temu ściana wizyjna jest doskonałym nośnikiem promocyjnym dla twórczości młodych i zdolnych artystów. Cieszymy się, że możemy ich wspierać, a przy okazji również podarować naszym najemcom interesujące doznania artystyczne i chwilę wytchnienia w trakcie pełnego wyzwań dnia – przekonuje Artur Lis, Asset Manager Portfolio & Asset Management w Tristan Capital Partners.


Ten konkurs to dla naszych studentów znakomita okazja do przedstawienia filmowych pomysłów i zaprezentowania ich twórczości środowisku biznesowemu w Warsaw Financial Center. Nie mam wątpliwości, że dzięki konkursowi powstaną ciekawe, różnorodne tematycznie i formalnie, artystycznie wartościowe etiudy filmowe – mówi Krzysztof Brzezowski, Pełnomocnik Rektora ds. Promocji i Współpracy z Zagranicą w Szkole Filmowej w Łodzi.


Szkoła Filmowa w Łodzi jest jedną z najstarszych uczelni filmowych na świecie. Kształci reżyserów, operatorów, animatorów, fotografików, scenarzystów, montażystów, kierowników produkcji filmowej i telewizyjnej oraz aktorów. Wśród jej absolwentów są takie osobistości, jak m. in.: Roman Polański, Adam Holender, Witold Sobociński, Krzysztof Kieślowski, Ryszard Lenczewski, Zbigniew Rybczyński czy Małgorzata Szumowska – twórcy wybitnych dzieł filmowych, laureaci najbardziej prestiżowych nagród filmowych na świecie.

 

Warsaw Financial Center to zlokalizowany u zbiegu Emilii Plater i Świętokrzyskiej wieżowiec oferujący 50 000 mkw. powierzchni najmu klasy A+. Oddany do użytku w 1998 roku, zapoczątkował powstanie Centralnej Dzielnicy Biznesowej. W ostatnim kwartale 2012 roku zmienił się właściciel obiektu. Zostało nim konsorcjum Allianz Real Estate i Curzon Capital Partners III, funduszu inwestycyjnego zarządzanego przez Tristan Capital Partners.

 


0.0
Napisz pierwszy komentarz